Sports
Citi sporta veidi

Uzvarētāji sastāvu nemaina – Ostapenko turpinās sadarbību ar Garrigesu 16

foto: LETA

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko arī zālāja sezonā plāno sadarboties ar spāņu treneri Anavelu Medinu Garrigesu, aģentūrai LETA atklāja sportiste.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Ostapenko pagājušajā nedēļā sensacionāli kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju. Tikai pirms dažām nedēļām viņa bija uzsākusi sadarbību ar Medinu Garrigesu, taču tagad plānots sadarbību turpināt arī zālāja sezonā, lai gan pirms tam bija plānots, ka spāniete Latvijas tenisistes treniņprocesā varētu atgriezties, kad sāksies cietā seguma sezona.

“Kaut pirms tam uz māla man nebija gājis, “Roland Garros” turnīra māls ir citādāks – ļoti ātrs. Man tas bija parocīgi un visas divas nedēļas ļoti labi spēlēju. Ja man jānosauc mīļākais segums, laikam tieši Parīzes māls ir vismīļākais, tad zāle un cietais segums,” izteicās Ostapenko.

Latvijas tenisiste piektdien no rīta iecerējusi doties uz Angliju, lai gatavotos dalībai nākamnedēļ gaidāmajā Birmingemas WTA “Premier”. “Jāsagatavojas kārtīgi zālāja sezonai, jo tas ir citādāks segums un tam ir cita specifika.”

“Visticamāk, turpināsim sadarbību ar Anavelu, bet mamma [Jeļena Jakovļeva] paliks kā galvenā trenere. Vēl līdz galam nav skaidrs, bet, visticamāk, Anavela atgriezīsies jau uz zāles sezonu,” atklāja Ostapenko.

Ostapenko sacīja, ka viņai patīk ik pa laikam pamainīt trenerus, jo, kad pierod pie viena cilvēka, paliekot grūti, jo viss laiks tiek pavadīts ar vienu speciālisti. Viņa uzskata, ka treneri ik pēc kāda laika ir jāmaina.

Pēc panākuma prestižajā turnīrā Ostapenko pasaules rangā no 47.vietas pakāpusies uz 12.pozīciju un kļuvusi par Latvijas pirmo raketi, šo godu atņemot Anastasijai Sevastovai, kura ir 19.pozīcijā.

Saistītie raksti

Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa Parīzē piedalījās tikai astotajā “Grand Slam” pamatturnīrā, kā arī ir pirmā neizsētā tenisiste kopš 1933.gada, kas spējusi triumfēt Francijas atklātajā čempionātā.

Ostapenko ir jaunākā tenisiste, kas uzvarējusi šajā turnīrā kopš Ivas Majoli 1997.gadā, bet “Grand Slam” sacensībās jaunākā čempione kopš 2006.gadā ASV atklātajā čempionātā triumfēja Marija Šarapova.

LA.lv