×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Vācija izraidīs negodīgos ES dalībvalstu imigrantus (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Vācija gatavojas izraidīt citu ES dalībvalstu imigrantus, kuri apkrāpuši valsts sociālo sistēmu vai pastrādājuši citus noziegumus.

Vācijas valdība trešdien apstiprināja likumprojektu, kam jānovērš labklājības sistēmas ļaunprātīga izmantošana jeb “pabalstu tūrisms”. Saskaņā ar šo projektu ES pilsoņiem sešu mēnešu laikā būs jāatrod darbs Vācijā vai… jāatgriežas mājās. Turpretim tiem, kas šo sociālo sistēmu apkrāpuši vai snieguši nepatiesas ziņas savos pabalstu pieprasījumos, tiks liegta iebraukšana valstī uz pieciem gadiem. Šis pēdējais tiek pretrunīgi vērtēts sabiedrībā, jo līdz šim šādi aizliegumi attiekušies tikai uz tādām privātpersonām, kuras rada draudus Vācijas nacionālajai drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Arī Eiropas Komisijas runasvīrs Džonatans Tods jau bildis, ka “ļoti rūpīgi iepazīsies, vai šis aizliegums atgriezties atbilst 2004. gadā pieņemtajai direktīvai, kas paredz pārvietošanās brīvību”.

Likumprojektu pavada 140 lappušu ziņojums par problēmām, kas saistītas ar pārvietošanās brīvību un ES pilsoņu piekļuvi Vācijas sociālajam nodrošinājumam. Uz šīm problēmām mēnešiem ilgi norādījusi Bavārijas Kristīgi sociālā savienība (CSU), kas aicināja valdību ieņemt striktāku politiku pret imigrantiem, kuri pārkāpuši likumus. “Mēs atbalstām brīvu kustību Eiropas Savienībā, bet mēs necietīsim pārkāpumus,” norādījusi CSU līdere Bundestāgā Gerda Haselfelta.

Vēl viens strīdīgs priekšlikums, ko pieprasa bavārieši, ir ierobežot bērnu pabalstu vecākiem, kuru atvases palikušas dzimtenē. Likumprojektā šī prasība izteikta neskaidri, liekot vismaz “pārbaudīt”, vai bērnu pabalstu var samazināt līdz tādam līmenim kā ir bērna mītnes zemē. Šādi ierobežojumi gan būtu ES direktīvu pārkāpums, jo tā nosaka, ka ES darba ņēmējiem, kuri maksā nodokļus, pienākas tādi paši bērnu pabalsti kā attiecīgās valsts pilsoņiem. Taču prasība pēc nodokļu maksātāja reģistrācijas numura, lai bērnu pabalstu nevarētu saņemt gan dzimtenē, gan Vācijā, ir pamatota.

“Pārvietošanās brīvība ir neaizstājams Eiropas integrācijas elements, ko mēs pilnībā atbalstām. Bet mēs nedrīkstam pievērt acis uz problēmām, kas ar to saistītas,” preses konferencē paskaidrojis Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Piekrītu Vācijas politikai izraidīt imigrantus, vienalga no kurienes viņi arī nebūtu, ja viņu rīcība Vācijā ir NEGODĪGA un vācu tautu aizskaroša!!! Nav NEKAS uz paplātes viņiem jāpiešķir!!? Paplātes principu lai vispirms meklē katrs savā zemē un valstī un PIEPIEŽ SAVU VALDĪBU DOMĀT PAR TAUTU… Eiropieši savus labumus sastrādājuši grūtā darbā!!! Labumi NAV JĀPASNIEDZ SVEŠZEMNIEKIEM UN SLIŅĶIEM… Eiropa NAV NO GUMIJAS!!!!!!!!!!!!!Negodīgums ir JĀSODA!!!

  2. ESMU ar visiem komentētājiem vienisprātis!!! Taču redzu, ka ir EIROPAS VALSTIS, kas NAV sapratušas, ka EIROPA NAV PARADĪZE ZEMES VIRSŪ, KA TE VISI LABUMI RADUŠIES SŪRĀ UN GRŪTĀ ATTIECĪGĀS VALSTS IEDZĪVOTAJU DARBA REZULTĀTĀ!!! Katrai tautai ir JĀDZĪVO savā zemē un valstī, ceļot savu labklājību, nevis izceļojot uz citām valstīm, lai BAUDĪTU TUR SASTRĀDĀTO NEKO NEDAROT UN VĒL ATĻAUJOTIES CELT TRACI VAI KO POSTĪT, DEDZINĀT, LAUZT, VAI SLEPKAVOT…Bez žēlastības raidīt atpakaļ un pieprasīt bēgļu valstīm RŪPĒTIES PAR SAVIEM IEDZĪVOTĀJIEM…Sodīt valstis, kuras ĻAUJ vai MUDINA IZBRAUKT UZ CITURIENI…

  3. ES DOMĀJU TĀPAT!! LATVIJAI IR JĀ!!DARA TAS PATS.

  4. Ļoti pareizi, kāpēc viniem jauztur, kuri brauc uz labklājibas valstīm, kura, starp citu viņiem nav nokritusi no debesīm, izmantot pamatnācijas sastrādāto un dzivot zaļi. Ta jārīkojas visam valstīm, jo pēckara paaudzes grūti nestradāja, lai pasaules klaidoni sastrādāto izmantotu nepakustinot pirkstu. Rietumu valstu pēckara paaudzes visumā nemeklēja “zelta bedres”, bet stradāja savās valstīs un maksāja nodokļus, tadēļ sastrādātie nodokļi pienakas viņam. Jaunajiem pasiem jāstrādā un jāmācas no tam paaudzēm, kas nebraukaja ar mersedesiem, nevaļajas pa dienvidu salam, bet krāja naudiņu bērnu labai izglītībai un savām vecumdienām.

  5. Super!!! Straadaaju, maksaaju nodoklus..jau sen apnicis tos …. uztureet..

Draugiem Facebook Twitter Google+