Praktiski
Mājas

Vai pudelēs, kur bija piens, vēlāk var pildīt sulu?0

Foto – LETA

“Vai plastmasas pudelēs, kurās bijis iepildīts piens, drīkst liet un uzglabāt mājās spiestu augļu un dārzeņu sulas?” ALBERTS K. VALMIERĀ

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja, Pārtikas tehnoloģijas fakultātes asociētā profesore Sandra Muižniece skaidro, ka piens tiek pildīts dažādu materiālu (polietilēntereftalāta (PET), augsta blīvuma polietilēna (HDPE), zema blīvuma polietilēna (LDPE) u.c.) pudelēs. – Pudeles, kas izskatās caurspīdīgas, visbiežāk ražotas no PET. Ja šādā traukā vienu vai divas reizes ielej sulu savām vajadzībām, nekas ārkārtīgs nenotiks, taču pudele nedrīkst būt deformēta un saplaisājusi, pretējā gadījumā no trauka sulā var migrēt kaitīgie savienojumi. Tāpēc mājas apstākļos 100% sulu labāk glabāt stikla burkās vai pudelēs.

Sandra Muižniece uzsver, ka sula, salīdzinot ar piena produktiem, ir daudz agresīvāks produkts, jo tai ir cits skābes līmenis. Tāpat ir svarīgi, cik ilgi šādā pudelē sulu uzglabās. Veikalā nopērkamais piens ir pildīts pudelēs, kas speciāli paredzētas tā uzglabāšanai un ir pārbaudītas.

Saistītie raksti
LA.lv