Kultūra
Kultūrpolitika

Vairāk biļešu tirdzniecībā 16

Krietni vairāk – 74% – biļešu brīvā tirdzniecībā – tās varēs nopirkt gan internetā, gan biļešu kasēs –, krasi samazināts ielūgumu skaits, kas nepārsniegs 2%, bet iepriekšējā rezervācijā nonāks 24% biļešu. Šāda biļešu politika paredzēta, gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu dziesmu un XVI Deju svētkiem.

Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča informē, ka ielūdzamo grupā iekļaus valsts augstākās amatpersonas (Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidents), eksprezidentus, svētku virsdiriģentus un virsvadītājus, svētku procesa uzturētājus ārvalstīs un Kultūras ministrijas (KM) Goda viesus par ieguldījumu kultūrā. Iepriekšējās rezervācijas grupā plāno ietvert svētku procesa uzturētājus Latvijā un ārvalstīs – šai grupai atvēlēs lielāko daļu no iepriekšējā rezervācijā paredzētajām biļetēm – 70%. Dažādām sociālajām grupām (daudzbērnu ģimenes, cilvēki ar kustību traucējumiem, politiski represētie u. c.) atvēlēs 8% no iepriekšējās rezervācijas biļetēm, bet 22% no iepriekšējā rezervācijā paredzētajām biļetēm paredzētas Ministru kabinetam, KM un Ārlietu ministrijas oficiālajām delegācijām, UNESCO pārstāvjiem, svētku partneriem, Dziesmu un deju svētku padomei u.c.

Biļešu cenas plānotas no 2 līdz 65 eiro (dārgākās tikai atsevišķos sektoros uz Noslēguma koncertu un lieluzvedumu). Pēc rekonstrukcijas skatītāju vietas Daugavas stadionā palielināsies par 100% (līdz 10 000), savukārt Mežaparka Lielajā estrādē plānotais vietu skaits pēc rekonstrukcijas pirmās kārtas varētu palielināties par 36% (no 22 000 līdz 30 000).

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv