×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Vairākām Rīgas skolām un bērnudārziem izvēlētas jaunas direktores (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Vairākām Rīgas vispārizglītojošajām skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm izvēlētas jaunas direktores, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

Apvienojot divas pašvaldības izglītības iestādes – Rīgas Krievu vidusskolu un Rīgas Herdera vidusskolu -, jaunizveidotās skolas direktores amatā plānots iecelt līdzšinējo Herdera vidusskolas direktori Edīti Markovu, kurai ir 21 gada ilga pieredze šajā amatā.

Ar Rīgas Krievu vidusskolas direktori Zoju Gorbaņu, kura skolu vadījusi 27 gadus, darba attiecības tiks pārtrauktas, taču viņa turpinās darbu skolā kā angļu valodas skolotāja.

Apvienojot abas skolas, tajā tiks turpinātas abas izglītības programmas. Markova šodien komitejas sēdē norādīja, ka Krievu vidusskolas mazākumtautību izglītības programmā plānots uzlabot eksakto zināšanu apguvi, savukārt Herdera vidusskolas izveidotie kontakti ar Austriju un Vāciju noderēs, lai veidotu Grīziņkalnā Eiropas kultūras centru, kas būtu pieejams gan bērniem, gan vecākiem, gan apkaimes iedzīvotājiem.

Kā ziņots, Rīgas domes sēdē 26.novembrī nolemts apvienot Rīgas Krievu vidusskolu un Rīgas Herdera vidusskolu, pārceļot Herdera vidusskolas darbu no ēkas Skolas ielā 32 uz Krievu vidusskolas telpām Grīziņkalnā, Lauku ielā 9.

Izveidojot jaunu skolu – J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolu -, tiks nodrošināta to izglītības programmu pēctecība, kuras līdz šim īstenoja abas skolas.

Jauna direktore izvēlēta arī Šimona Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolai – par direktori plānots iecelt Janu Kapenieci, kura skolas vadītājas pienākumus pilda jau šobrīd. Skolā mācās aptuveni 240 bērnu un šogad atvērtas divas pirmās klases. Kā šodien komitejas sēdē pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Egils Helmanis, pirms vairākiem gadiem skolas darbs tika organizēts divās ēkās – sākumskola atradusies Dzirnavu ielā, sliktā stāvoklī esošā ēkā, otra daļa Silciema ielā, trešajā Juglā. Pēc Rīgas 30.vidusskolas likvidācijas renovēta skolas ēka Miera ielā, iepretī Dzemdību namam, un tajā izvietota Ebreju vidusskola, savukārt Silciema ielā izveidots Bērnu un jauniešu interešu centrs.

Tāpat šodien atbalstīts lēmums par Natašas Ļebedevas iecelšanu Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Margrietiņa” vadītājas amatā, par Jutas Ērgles iecelšanu Rīgas 21.pirmsskolas izglītības iestādes “Laimiņa” vadītājas amatā un ar Svetlanas Gimburževskas iecelšanu Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” vadītājas amatā.

Visas kandidatūras saskaņojusi Izglītības un zinātnes ministrija, un gala lēmums par iecelšanu amatā būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajadzētu arī Madonas pilsētas bd “”Saulīte””pamainīt to iepuvušo ”galvu.”

Draugiem Facebook Twitter Google+