×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Kādi jautājumi jārisina gaidāmajā Pašvaldību savienības kongresā?

Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

Piektdien Aizkrauklē norisināsies kārtējais Latvijas Pašvaldību savienības kongress. Pirms nozīmīgā pasākuma aptaujāju vairākus pašvaldību vadītājus.

Jānis Lāčplēsis, 
Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs: 
”Visu sarežģī tas, ka liela pašvaldību grupa aizstāvēs savas intereses. Nav izteikta vienota redzējuma visām pašvaldībām. Protams, ka jārunā par finansēm. Nekas nav nofiksēts, izmaiņas ir katru gadu. Tāpēc mums ir svarīgs uzstādījums – nesamazināt pašvaldību finansējuma daļu no valsts budžeta. Nebūs viegli, jo Finanšu ministrijai ir savi argumenti, pašvaldībām – atkal savi. Līdzīgi ir arī ar citu mūsu uzstādījumu – pašvaldībām jābūt tiesībām aktīvi piedalīties uzņēmējdarbībā. Tas ir ļoti aktuāli Daugavpils pašvaldības uzņēmumiem. Piemēram, ir iegādāts pacēlājs. Bet mēs saņemam pārmetumus, ka ar šo tehniku sniedzam pakalpojumus arī privātpersonām. Vai tad slikti, ja tehnika ir noslogota un cilvēkiem sniedz palīdzību? Domāju, ka jābūt vienam kritērijam – efektivitātei. Mūs uztrauc arī diskusija par Daugavpils zobārstniecības poliklīnikas pastāvēšanu. Esam saņēmuši pārmetumus, kāpēc to turam, kāpēc nenododam privātīpašniekam. Protams, pēc klasiskās izpratnes mums ar tādām lietām nebūtu jānodarbojas. Bet galvenais taču, lai iedzīvotājiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvus zobārstniecības pakalpojumus. Privātīpašniekam galvenais būtu peļņa.”

 

velcis_23 Guntars Velcis, 
Ērgļu novada domes priekšsēdētājs: 
”Gribētos, lai kongresā nebūtu skaista parunāšana vien, kas tā var izvērsties, jo tuvojas Saeimas vēlēšanas. Rezolūcijas dažkārt uzraksta tā, ka patiesībā tās nevar īstenot. Iznāk tāda tvaika nolaišana, cilvēki pasēž, parunā, kaut ko nolemj, it kā nomierinās, bet pēc tam viss turpinās. Pašvaldības ir tik dažādas – gan lielas un mazas, gan bagātas un nabadzīgas, gan tuvu pie Rīgas, gan tālu pie robežām. Nav tāda spēka, kas tās visas spētu pārstāvēt. Nedrīkst pieļaut tālāku plūkšanos. Mēs vairāk iespētu, ja pašvaldības apvienotos pēc interesēm. Tikai katrai grupai jāatrod sava vienojoša platforma. Vajag sava veida pašvaldību revolūciju! Lai nu kā, bet kaut kas ir jādara, jāmaina. Ar plikām idejām vien cilvēkus pie sava novada nenoturēsi.”

 

 

 

lidums_2Leons Līdums, 
Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs: 
“Uzskatu, ka vispirms vajadzētu tikt skaidrībā, kāpēc joprojām aktuālas ir trīs iepriekšējo Pašvaldību savienības kongresu rezolūcijas. Vismaz tā tas ir pašvaldību izlīdzināšanas un uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos. Tā kā šoreiz esmu kongresa mājastēva lomā, teikšu tā – mēs centīsimies apvienot savu skatījumu uz problēmām un savu redzējumu un uzstādījumus pieteikt valsts mērogā. Galvenais, par ko iestāsimies, – par nacionālo investīciju programmu atjaunošanu un pašvaldību nodokļu proporcijas palielināšanu kopējos nodokļu ieņēmumos.”

 

 

 

 

Berzina_Leta_Evija_Trifanova_2Inga Bērziņa, 
Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: 
“Sagaidu, ka kongress iestāsies par birokrātiskās ietekmes samazināšanu. Jāpanāk, lai dotu lielākas iespējas pašām pašvaldībām izlemt būtiskus jautājumus, jo uz vietas viss labāk redzams. Piemēram, mums ir ļoti svarīgi ieguldīt ne tikai ražošanā, bet arī pilsētvides sakārtošanā. Tā kā esam senā Hanzas pilsēta ar veco apbūvi, Ventas rumbu, Alekš­upītes ūdenskritumu, unikālo sarkano ķieģeļu tiltu pār Ventu, mums ir svarīgi piesaistīt arvien vairāk tūristu. Ne velti Kuldīgu dēvē par senās arhitektūras pērli un Latvijas mazo Venēciju. Tāpēc vajadzētu speciālu likumu par Kuldīgas vēsturiskā centra saglabāšanu un atjaunošanu. Tāpat svarīgi būtu vērsties pie politiskām partijām, lai tās savās priekšvēlēšanu programmās paredzētu pašvaldību problēmu risināšanas iespējas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+