×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

“Valodas talkā” aicina palīgā šifrēt senos rokrakstus

Foto: LETA/RIAFoto: LETA/RIA

Ilustratīvs foto

Sagaidot Starptautisko dzimtās valodas dienu, piektdien, 19.februārī, tiks atklāta akcija “Valodas talka”, kurā ikviens, īpaši skolēni tiks aicināti palīdzēt folkloristiem atšifrēt senos rokrakstus un piezīmes, starp kurām, iespējams, ir atrodams arī ģimenes, radu vai draugu lokā pierakstītais, aģentūru BNS informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas konsultante Liene Krīvena.

Akcija noritēs līdz 30.aprīlim. Tās laikā skolēni interneta vietnē “talka.garamantas.lv” varēs piedalīties virtuālajā talkā – tradicionālās kultūras materiālu pārrakstīšanā. Aktivitāte būs pieejama desmit dažādās valodās, un katrs var izvēlēties savām spējām un interesēm atbilstošus materiālus. Darboties iespējams gan klasē, gan mājās, kā arī, izmantojot mobilās ierīces.

Liela daļa liecību, kas raksturo krāšņo latviešu tautas valodas un kultūras bagātību, glabājas Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvē (LFK). Liela daļa šo materiālu pieejami digitāli “garamantas.lv”.

22.februārī Ādažu Brīvajā Valdorfa skolā, kas ir UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskola, jau 18. reizi norisināsies Starptautiskās dzimtās valodas dienas konkurss, kura mērķis ir veicināt skolēnos atbildību par savu dzimto valodu, kopt valodas un runas kultūru un rosināt interesi par latviešu literatūru un kultūru. Šā gada konkursa tēma – tolerantais vārds.

22.februārī notiks arī UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” seminārs “Garamantas dzimtajā valodā un dzimtajos dialektos”.

Dzimtās valodas dienai veltītus pasākumus katru gadu rīko arī Latviešu valodas aģentūra.

Dzimtās valodas dienu katru gadu 21.februārī pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē atzīmē ar mērķi izcelt valodas nozīmi ikdienas komunikācijā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālākā nodošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+