×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Krieviņš rosina likvidēt paša kādreiz vadīto Pārresoru koordinācijas centru (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien valdībā iepazīstinot ministrus ar Valsts kancelejas (VK) audita ziņojumu, VK direktors Mārtiņš Krieviņš rosināja likvidēt paša kādreiz vadīto Pārresoru koordinācijas centru (PKC).

Krieviņš ministriem skaidroja, ka PKC izveidošana bija iepriekšējās Valsts kancelejas direktores darbības sekas, atsakoties no tām funkcijām un uzdevumiem, kas laikā no 2000.līdz 2010.gadam nodrošināja iestādes starptautisko atpazīstamību.

Pēc viņa domām, īstermiņā būtu nepieciešams pārcelt atpakaļ uz Valsts kanceleju trīs funkcijas ar visiem resursiem, kas savulaik tika nodotas PKC papildus sākotnējam funkciju sadalījumam – valdības rīcības plāna sagatavošana un tā izpildes kontrole, Ministru prezidenta un viņa biroja ikdienas uzdevumu izpilde, kā arī atbalsts dažādu Ministru prezidenta vadītu padomju darbības uzraudzībā. “Tieši kanceleja var nodrošināt labāku un precīzāku uzskaiti,” teica Krieviņš.

Šīs funkcijas nodotas, lai gan tās nav bijušas saistītas ar PKC darbības mērķiem, uzsvēra VK direktors.

Pēc iestāšanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, kopumā būtu vērtējama PKC turpmāka pastāvēšana, pauda Valsts kancelejas direktors. Viņš pamatoja, ka PKC darbības rezultāti atšķiras no sākotnēji noteiktajiem mērķiem. “Nav nepieciešams uzturēt mazu iestādi valdības centrā, ja to var nodrošināt Valsts kanceleja,” uzsvēra Krieviņš.

PKC viens no galvenajiem uzdevumiem bija izstrādāt Nacionālās attīstības plānu 2014-2020.gadam, kas tapa 2012.gadā, kad to vadīja pats Krieviņš. Savukārt patlaban PKC ir galvenā valsts kapitālsabiedrību darbības koordinējošā iestāde.

Iestādes uzdevums ir nodrošināt koordinētu attīstības plānošanu valstī, izstrādāt ilgtermiņa plānošanas dokumentus, nodrošinot to sasaisti ar valsts un Eiropas Savienības finansējumu, un rūpēties par šo prioritāšu ievērošanu visā lēmumu pieņemšanas procesā valsī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ,Tas ir labi ,ka Krieviņa kungs grib kautko mainīt.Bet pašlaik izskatās ka tiek atbrivoti deviņi piredzējuši darbinieki un to vietā pieņem citus.Kur tad ekonomija un nauda tiek paturēta.Izskatās ka ierēdniecībā ienāk politika.

  2. Malacis, Krieviņ! Dīkdieņu kantoris ir jāizdzenā!

  3. Vienkaarssi ssausmas! Kaadas tikai iestaades, aggentuuras nav radiitas. Un visi darbonni sannem algu, kaut gan passi nezin ko dara un kas buutu jaadara. Ka tikai algu no budzzeta sannemt. Pensijaam, pabalstiem maaminnu algaam taapeec, diemzzeel, nepietiek.

Draugiem Facebook Twitter Google+