×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Vasaras rezidence uz balkona vai lodžijas. FOTOGALERIJA

bs2h.com2

Daudziem balkons vai lodžija ir kaut kas līdzīgs noliktavai, turklāt – ne īpaši organizētai, jo tur nolikts viss, kas traucē dzīvoklī. Kaut gan tie ir apmēram 3 – 4 kvadrātmetri vasarā apdzīvojamas platības!

 

Nepieciešama apņēmība un nauda, lai aizkrauts balkons pārtaptu mājīgā un ērtā dzīves telpā, bet tas ir to vērts! Vasarā tā ir vēl viena istaba, kur paēst brokastis vai dienvidū palasīt grāmatu.

Kad dzīvokļa pielikums ir izmēzts no liekajām (varbūt arī nevajadzīgajām?) mantām, var būt nepieciešams atjaunot (notīrīt, nomainīt, pārkrāsot) balkona margas un grīdu. Vislabāk jau piestāv dabīgie materiāli – akmens un koks. Temperatūras un mitruma svārstības koku ietekmē nelabvēlīgi, tas ar laiku zaudē sākotnējo izskatu. Iespējams, balkona apdarē oriģinālās koka daļas var aizstāt ar līdzvērtīgiem plastikāta analogiem, kas no attāluma ne ar ko neatšķiras. Arī kopšana vienkāršāka.

Grīdai ieteicamas sala izturīgas flīzes, jo tās ir labiekārtošanas paliekošā vērtība. Piemērotas ir 30×30 cm akmens masas flīzes.

Atkarībā no paredzamajām funkcijām var izvēlēties mēbeles. Ja platība ir neliela, tām jābūt kompaktām. Šādā situācijā funkcionālākās ir saliekamās mēbeles, kas ļauj izmantot balkonu, to nepārblīvējot. Nelabvēlīgos laika apstākļos šīs mēbeles arī vieglāk piesegt vai uzglabāt ziemā.

{gallery id=”1900″}

Ko uz balkona var iekārtot? Rēķinoties ar gaismu un platību, tas var kļūt par ideālu vasaras darbistabu tiem, kuri labprāt strādā mājās vai pa reizei ļaujas kādam vaļaspriekam. Patīk šūt vai citi rokdarbi? Uz balkona pietiek vietas galdiņam, šujmašīnai un ķeblītim!
idinaidi.ru_07

Fiziskās nodarbības vai meditācija uz ērti iekārtota balkona palīdz mazināt nogurumu un spriedzi, jo īpaši vingrošana vai joga.

Paklājs, daudz paprāvu spilvenu, iemīļotā mūzika – un atpūtas istaba gatava! Var laiski zvilnēt, lasot grāmatu vai malkojot tēju, vai rāmi tērzēt ar mājiniekiem.

Puķkopjiem balkons ir lieliska mājas oranžērija. Te var audzēt pat dārzeņus, ogas un garšaugus. Sen nokavēts stādu iegādes laiks, taču dārza un mājas preču veikalos cauru gadu var iegādāties jau ziedošas podu puķes. Uzņēmuma “Housemaster” galvenā dārzniece Linda Rulle gan brīdina, ka tās nav pietiekami kvalitatīvas, jo kultivētas mākslīgos apstākļos, taču atlikušo vasaras daļu vēl lieliski var izdaiļot balkonus un lodžijas. Izvēloties augus apzaļumošanai, jārēķinās gan ar gaismas, mitruma un kopšanas prasībām, gan ar balkona izmēriem. Ja tas sniedzas līdz virtuves logam, pie tā iederas garšaugi, jo ir gan aromātiski (estragons), gan krāsaini (baziliks ar violetām lapām), gan praktiski pielietojami.

L. Rulle iesaka puķu kastes drošības labad stiprināt pie margām uz iekšpusi, turklāt tā ziedoši augi labāk redzami pašiem mājiniekiem. Kastes un podus ar lieliem augiem parasti izvieto uz grīdas. Pie griestiem labi izskatās ziedoši augi pītos grozos. Un, protams, pilsētā allaž ir aktuāla norobežošanās no kaimiņu ziņkārīgajiem skatieniem! Šim nolūkam piemēroti mūžzaļie vīteņaugi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+