×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Vasiļevskis nekvalificējas pasaules čempionāta finālsacensībām

vasiliss3

Latvijas šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis trešdien nespēja kvalificēties pasaules vieglatlētikas čempionāta finālsacensībām.

Pirmajā mēģinājumā Vasiļevskis bija 79,09 metrus tāls, otrajā mēģinājumā šķēps piezemējās pie 77,59 metru atzīmes, bet trešajā metienā viņš savu rezultātu uzlaboja līdz 79,68 metriem.

Fināla kvalifikācijas normatīvs bija 82,50 metri, bet to abās grupās kopā sasniedza vien trīs sportisti. Lai iekļūtu starp 12 labākajiem finālistiem, pietika šķēpu raidīt 80,18 metrus tālu. Fināls šķēpmešanā vīriešiem notiks sestdien.

Labāko rezultātu kvalifikācijā sasniedza soms Tero Pitkameki, kurš jau pirmajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 84,39 metri.

Vasiļevskis noslēguma kopvērtējumā ieņēma 15.vietu.

Kaut šosezon četri Latvijas šķēpmetēji spēja pārsniegt 80 metru robežu, neviens no viņiem tā arī neizpildīja pasaules čempionāta A normatīvu, tāpēc uz gada svarīgākajām sacensībām devās vien 2004.gada olimpisko spēļu sudraba medaļnieks.

Tomēr sezonas svarīgākajās sacensībās Vasiļevskis finālam nav kvalificējies jau kopš 2009.gada, kad izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā. Iepriekšējos trijos gados Vasiļevskis gan bija uzrādījis ievērojami mazāk kvalitatīvus rezultātus.

Pasaules čempionāta vakara sesijā šodien neviens Latvijas sportists nestartēs, un tajā tiks sadalīti seši medaļu komplekti – vīrieši noskaidros godalgo vietu ieguvējus augstlēkšanā, 3000 metru šķēršļu skrējienā un 400 metru barjeru distancē, bet sievietes sadalīs medaļas trīssoļlēkšanā, 400 metru barjerskrējienā un 1500 metros.

Sacensībām līdzi sekot var Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Pasaules čempionātā uz starta atlicis iziet vēl tikai Latvijas šķēpmetējām Madarai Palameikai un Līnai Mūzei, kurām kvalifikācija notiks piektdien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+