“VEF Rīga” iekļūst VTB līgas ceturtdaļfinālā 0

Latvijas čempioni “VEF Rīga” VTB līgas izslēgšanas spēļu turnīra pirmās kārtas trešajā izšķirošajā spēlē ar 76:67 pārspēja Kazahstānas čempionus “Astana” un iekļuva ceturtdaļfinālā.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 68

Ceturtdaļfinālā “VEF Rīga” pretinieki būs lietuvie;su speciālista Rima Kurtinaiša trenētā Krievijas komanda “Khimki”. Sērijā līdz trīs uzvarām pirmās divas spēles 16. un 17. maijā notiks Himkos; 19. maijā komandas tiksies Rīgā, vajadzības gadījumā 20. maijā Rīgā un 22. maijā Himkos. “VEF Rīga” kvalificēšanās VTB Vienotās līgas ceturtdaļfinālam joprojām nav viesusi skaidrību par LBL čempionāta fināla norises datumiem.

Trešajā izšķirošajā izslēgšanas pirmās kārtas spēlē “VEF Rīga” vadību ieguva jau pirmajā ceturtdaļā un spēles gaitā tā tika palielināta līdz 29 punktiem. Pēdējā ceturksnī “Astana” komandai izdevās gūt par 16 punktiem vairāk kā vefiņam, tomēr tas neietekmēja spēles un sērijas iznākumu. Arī šodienas spēlē rīdziniekiem savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt Kaspars Bērziņš un Džastins Hemiltons. Spēle notika faktiski tukšu “Arēna Rīga” tribīņu priekšā – spēles oficiālajā protokolā ierakstīts optimistisks 900 skatītāju skaits.

Jau noskaidroti trīs no četriem VTB līgas ceturtdaļfināla pāriem. Bez jau minētā “VEF Rīga” – “Khimki” tie ir “CSKA” – “Krasnije kriļja” un “Uniks” – “Lokomotiv-Kubaņ”. Savus pretiniekus gaida Kauņas “Žalgiris”, kuri tiks noskaidroti Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Sanktpēterburgas “Spartak” un “Nizhniy Novgorod” trešajā spēlē. Sestdien sērija otrajā mačā “Spartak” savā laukumā zaudēja ar 57:62, Strēlniekam 21 minūtē gūstot trīs punktus un atdodot divas rezultatīvas piespēles.

VTB VIENOTĀ LĪGA

“VEF Rīga” – “Astana” 76:67 (24:8, 38:20, 66:39). Bertāns 13, Daniels, Kavaļausks pa 11, Roulends 10, Blaus 8, Zavacks 6, Janičenoks, Pasečņiks pa 5, Jahovičs 4, Geks 3, Strēlnieks; Saimons 20, Džonsons 18, Cvetkovičs 8, Ponomarjovs 6+10AB, Koļesņikovs 6, Glinidiakis 4, Kļimovs 3, Rašs 2. Sērijā 2-1.