“VEF Rīga” nākas glābties Jēkabpilī 0

LBL čempionātā “VEF Rīga” savā regulārās sezonas pēdējā spēlē ar 83:68 uzvarēja Jēkabpilī un turnīra tabulā nodrošināja otro vietu.

“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā 207
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50

Rīdziniekiem uzvara nāca daudz grūtāk kā spēles beigās liecināja skaitļi uz rezultāta tablo. No vefiņa pēdējā laikā vairs nebaidās neviens, tas drīzāk ir papildus izaicinājums katrai komandai pierādīt, ka arī pašu mājās basketbola prot spēlēt ne sliktāk kā austrumu ārēs. BK “Jēkabpils” pirmajā puslaikā trāpīja deviņus no 16 trīspunktu metieniem, guva 48 punktus un ieguva 15 punktu pārsvaru. Ja ne gluži nokauts, tad nokdauns valsts čempioniem gan.

Pārtraukumā runātais palika aiz “VEF Rīga” ģērbtuves durvīm, taču laukumā bija cita komanda. Pirmkārt, aizsardzības intensitātē, būtiski ierobežojot mājinieku līderu spēli ar bumbu. Trešajā ceturtdaļā Jēkabpils iemeta tikai septiņus punktus, arī veiksme vairs nebija laukuma saimnieku sabiedrotā un jau pirms pēdējā ceturkšņa “VEF Rīga” bija vadībā. Pēdējās desmit minūtēs pārsvars tika palielināts līdz 15 punktiem.

“Pirmajā puslaikā jēkabpilieši mūs sodīja par katru mazāko kļūdiņu, iemeta vairākus grūtus trīspunktu metienus un ieguva pārliecību. LBL čempionātā tomēr ir mazliet savādāki, nestandarta pretinieki. Visi pieci pretī nāk metēji, mums centra spēlētāji smagāki, kaut kur netika līdzi. Pārtraukumā vajadzēja izdarīt secinājumus. Spēlējām pacietīgi, vienreiz, otrreiz atsitāmies aizsardzībā un bijām atpakaļ spēlē. Motivācija mums pietiek, gribam uzvarēt katru atsevišķu  spēli, gribam būt LBL čempioni,” spēli komentēja uzvarētāju rezultatīvākais spēlētājs Rihards Kuksiks.

Divu pirmā sešnieka komandu spēlē BK “Valmiera”, spēlējot bez pamata saspēles vadītāja Raimonda Gabrāna, ar 87:56 sagrāva Jūrmalu, kas pēc Ervīna Jonāta savainojuma izskatās kā gaisu nolaiduši. Redzēsim, vai komandas cīņasspars atgriezīsies izslēgšanas spēlēs, bet šajā mačā BK “Valmiera” cīņu par atlēkušajām bumbām uzvarēja ar 51 pret 31.

Vēl divās spēlēs bez pārsteigumiem, favorītu kārtā esošajām Liepājas un “Barons kvartāls” komandām aizvedot uzvaras attiecīgi no Mārupes un Saldus.

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Valmiera” – “Jūrmala/Fēnikss” 87:56 (22:24, 40:36, 62:43). Kalve 17, Gražulis 15, Kaufmanis 10; Rozenbergs 14, Gromovs 10, Šķēle 9.

BA “Turība” – “Liepāja/Triobet” 62:83 (19:21, 31:41, 45:54). Vīņauds 22, Antrops 12; Ate 18, Hils 14, Krastiņš, Blaus pa 11.

BK “Saldus” – “Barons kvartāls” 64:78 (16:28, 25:44, 51:57). Pīternieks 22, Līcītis 13, Patmalnieks 9; Zonne 18, Mētra 13, Čavars 10.

BK “Jēkabpils” – “VEF Rīga”68:83 (21:17, 48:35, 55:60). Randls 14, Sirsniņš 11, Pozņaks 10+10AB, Aleksejevs 10; Kuksiks 17, Nikss 14, Jahovičs 13.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 19-2 (90%), 2. “VEF Rīga” 10-2 (83%), 3. BK “Jēkabpils” 24-10 (70%), 4. BK “Valmiera” 24-10 (70%), 5. “Liepāja/Triobet” 24-11 (68%), 6. “Jūrmala/Fēnikss” 21-14 (60%), 7. “Barons kvartāls” 17-18 (48%), 8. “Latvijas Universitāte” 13-22 (37%), 9. BK “Jelgava” 11-24 (31%), 10. BK “Saldus” 11-25 (30%), 11. BA “Turība” 10-25 (28%), 12. “LMT Basketbola akadēmija” 0-21 (0%).

Nākamās spēles: 5. aprīlī BK “Ventspils” – BA “Turība”, BK “Jēkabpils” – “Liepāja/Triobet”, “Barons kvartāls” – “Jūrmala/Fēnikss”, “Latvijas Universitāte” – BK “Valmiera”.