Latvijā
Politika

Vējonim bažas par jaunās LR valdes locekles iespējamu politisku saistību 3

Foto – Ieva Leiniša/LETA

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim jaunā Latvijas Radio valdes locekle, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece Dika-Bokmeldere rada pārdomas par iespējamu politisku saistību, to viņš atzina intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”.

Vējonis vērsa uzmanību, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) jauno valdes locekli izvēlējusies atklātā konkursā, taču Dika-Bokmeldere radot pārdomas par iespējamu politisku saistību.

“Tas, kura persona konkursa rezultātā ir izvēlēta, protams, rada pārdomas par iespējamu politisku saistību. Tas, manuprāt, nav labais piemērs darbam. Tajā pašā laikā – ir konkursa kārtība, ir vērtēšana. Ja mums šajos procesos kaut kas no procedūru aspekta liekas nepareizi, tad, protams, uz nākotni šis process ir jāpilnveido, lai sabiedrība tiešām būtu pārliecināta, ka konkursa rezultātā ir izvēlēta pareizā persona,” klāstīja Vējonis.

Valsts prezidents gan nedomā, ka valsts struktūrās valda situācija, kad amatos personas ieceļ politiski iemeslu dēļ.

Tagad uz amatiem tiek rīkoti konkursi, viņš vēlreiz norādīja, paužot pārliecību, ka “esam uz pareizā ceļa, lai valstī amatos izvēlētos labākos cilvēkus”.

Kā ziņots, Latvijas Radio valdes locekļa amatā programmu attīstības jautājumos NEPLP iecēlusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieci Diku-Bokmelderi.

Dika-Bokmeldere 2011.gadā kandidēja 11.Saeimas vēlēšanas no “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksta Vidzemē, taču netika ievēlēta.

LA.lv