×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Vēlēšanas vai Katalonijas neatkarības referendums?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Arturs Mass

Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Arturs Mass paziņojis, ka apgabals atdalīsies no Spānijas, ja partijas, kas atbalsta neatkarību, reģionālajās vēlēšanās iegūs vairākumu.

Neatkarību atbalstošās partijas pirmo reizi spējušas vienoties, ka 27. septembrī gaidāmajās vēlēšanās tās startēs ar vienotu sarakstu “Kopā par “Jā”!”. Separātistu mērķis ir vēlēšanas pārvērst neatkarības referendumā un iegūt tautas mandātu, lai atdalītos no Spānijas. “Ja visas partijas, kas iestājas par neatkarību, iegūst likumdevēju absolūto vairākumu, mēs virzīsimies uz priekšu,” uzsvēra Mass.

Saskaņā ar Katalonijas proporcionālo vēlēšanu sistēmu neatkarības atbalstītāju koalīcija var iegūt parlamentā absolūto vairākumu, izcīnot vismaz 68 no 135 likumdevēju vietām, pat tad, ja partijas, kas iestājas par Spānijas vienotības saglabāšanu, kopumā iegūst vairāk balsu.

Atšķirībā no Britānijas valdības, kas piekrita referenduma rīkošanai par Skotijas neatkarību, kurā tomēr uzvarēja tie, kas atbalstīja Apvienotās Karalistes saglabāšanu, Spānijas konservatīvā premjerministra Mariano Rahoja valdība kategoriski atsakās dot atļauju tautas nobalsošanai Katalonijā, piesaucot konstitūciju, saskaņā ar kuru šādi jautājumi jālemj visiem Spānijas pilsoņiem.

Saskaņā ar pēdējām aptaujām 50% kataloņu ir pret atdalīšanos no Spānijas un neatkarību atbalsta tikai 43% balsstiesīgo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+