×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2012
Drukāt

Vētrās ASV bojā gājuši 11 cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Karstuma izraisītos spēcīgos negaisos ASV austrumu piekrastes štatos sestdien, 30.jūnijā, bojā gājuši 11 cilvēki, bet miljoniem mājsaimniecību palikušas bez elektrības padeves.

Gaisa temperatūra ASV austrumu piekrastes štatos sestdien sasniedza 37,7 grādus pēc Celsija skalas, ko pavadīja spēcīgi negaisi. Vētras prasījušas vismaz 11 cilvēku dzīvības, no kuriem pieci gājuši bojā Vašingtonā un tās apkārtnē, kur brāzmās vēja ātrums sasniedza līdz 36 metriem sekundē.

Aptuveni 3,7 miljoni mājsaimniecību septiņos štatos palikušas bez elektrības padeves. Četros štatos – Mērilendā, Virdžīnijā, Rietumvirdžīnijā un Ohaio izsludināts ārkārtas stāvoklis. Elektrības pārrāvums nozīmē, ka cilvēkiem nav iespējams lietot kondicionieri, lai patvertos no karstuma.

Daudzās apdzīvotās vietās pašvaldības izveidojušas „atvēsināšanās centrus” skolās, bibliotēkās un citās sabiedriskās vietās. Cilvēki pulcējās lielveikalos vai degvielas stacijās, kurās bija gaisa kondicionieri. Daudzviet arī pilnībā izpirktas biļetes uz filmu seansiem kinoteātros, kuros ir gaisa kondicionieri.

Mērilendas štata gubernators Martins O’Mailijs arī aicināja ģimenes, kurām mājās ir elektrība un gaisa kondicionieris, piedāvāt iespēju atvēsināties tuviniekiem un draugiem, kuriem elektrības padeve pārtrūkusi.

Karstums skāris arī sociālo komunikāciju vietnes – pārtrūkusi elektrības padeve populārās fotovietnes “Instagram” serveriem Virdžīnijas štatā, uz vairākām stundām apturot tās darbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+