×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

VID pirms audita brīdinās pārbaudāmo par gaidāmo inspekciju

LETALETA

Turpmāk Valsts ieņēmumu dienests (VID) savlaicīgi informēs nodokļu maksātājus par to iekļaušanu audita plānā. Proti, dienests par gaidāmo pārbaudi ziņos vēl pirms lēmuma par pārbaudes uzsākšanu, portālu “LA.lv” informēja VID.

 

VID jau šomēnes sāks informēt nodokļu maksātājus par to iekļaušanu nodokļu audita plānā, vēl neuzsākot pašu audita procesu. Šāda kārtība pieņemta, lai pilnveidotu sadarbību ar nodokļu maksātājiem un veicinātu godprātīgu un brīvprātīgu nodokļu saistību izpildi.

Nodokļu maksātājam, saņemot VID informatīvo vēstuli par plānoto auditu, tiks sniegta iespēja brīvprātīgi un savlaicīgi novērst nepilnības grāmatvedības uzskaitē un tādējādi, iespējams, pat izvairīties no nodokļu kontroles pasākumiem,norāda dienestā.

“Esam iestāde, kura ir vērsta uz konstruktīvu  sadarbību ar nodokļu maksātājiem, un mūsu mērķis ir sasniegt augstu nodokļu saistību brīvprātīgas izpildes līmeni. Tādēļ esam uzsākuši jaunu iniciatīvu – nodokļu maksātāju informēšanu par plānotajiem nodokļu auditiem vēl pirms paša audita uzsākšanas. Tādējādi mēs nevis uzreiz vēršam pret nodokļu maksātāju nodokļu kontroles pasākumus un sodām par pārkāpumiem, bet gan vispirms sniedzam viņam iespēju pašam laikus novērst nepilnības savā grāmatvedībā, kas, iespējams, radušās neuzmanības vai nezināšanas dēļ,” skaidro VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone.

Turpmāk tie nodokļu maksātāji – gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuri ir iekļauti attiecīgā mēneša nodokļu audita plānā, vēstules veidā tiks informēti, ka, ņemot vērā VID rīcībā esošo riska informāciju, tuvākajā laikā (ne vēlāk kā divu  mēnešu laikā pēc vēstules nosūtīšanas)  nodokļu maksātājam ir plānots uzsākt nodokļu auditu.

Šai vēstulei būs informatīvs raksturs, un tās galvenais mērķis ir aicināt nodokļu maksātāju laikus sakārtot grāmatvedības uzskaiti, novērst nepilnības un brīvprātīgi izpildīt nodokļu saistības, tādējādi ekonomējot gan nodokļu maksātāja, gan valsts resursus. Šādas vēstules nesūtīs gadījumos, kad paredzēti neplānoti nodokļu auditi saistībā ar nodokļu pārmaksas atmaksas pamatotības izvērtēšanu.

VID cer, ka šis jauninājums veicinās brīvprātīgu nodokļu nomaksu un sniegs papildu stimulu pārskatīt nodokļu aprēķināšanas pareizību un atsevišķos gadījumos izvairīties no nodokļu audita uzsākšanas nepieciešamības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+