Uncategorized

Vidējā piena iepirkuma cena Latvijā gada laikā sarukusi par 38,5%5

Foto: ZS “Krastiņi”

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena pērn decembrī salīdzinājumā ar novembri ir pieaugusi par 1,7%, savukārt gada laikā ir sarukusi par 38,5%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

Savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norādīja, ka pērn decembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 242,5 eiro par tonnu, kas ir neliels pieaugums salīdzinājumā ar novembri. Šolks norādīja, ka ir grūti spriest, kāpēc vidējā piena iepirkuma cena decembrī ir nedaudz palielinājusies – iespējams, nelielu tirgus svārstību dēļ, taču tās neraksturo kopējo tendenci.

Pēc viņa teiktā, šā gada janvārī piena iepirkuma cena būtiski nemainīsies, bet varētu nedaudz samazināsies zem 240 eiro par tonnu. Viņš norādīja, ka piena iepirkuma cena patlaban ir zema, bet stabila.

Vienlaikus Šolks pastāstīja, ka pērn decembrī vidēji dienā pārstrādei iepirkts tikpat daudz piena, cik novembrī, kas ir saistīts ar sezonalitāti, jo gada beigās iepirktā piena daudzums ir vismazākais, taču martā, aprīlī tas atkal palielināsies.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka 2014.gada novembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 238,3 eiro par tonnu. Savukārt 2013.gada decembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 236,06 lati (335,9 eiro) par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena .

LA.lv