×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Paliekot opozīcijā, “Vienotība” sadalīšoties (5)

sadurskis_leta2

Ja partija “Vienotība” paliks opozīcijā un nepiedalīsies valdības veidošanā, visticamāk, partijas Saeimas frakcija sadalīsies, telekanāla “LNT” raidījumā “900 sekundes” teica “Vienotības” valdes loceklis Kārlis Šadurskis.

Viņaprāt, Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučisnkis (ZZS) to labi apzinās, tādēļ “Vienotībai” tiek piedāvāts mazāk amatu valdībā pēc pārpalikuma principa.

Esot redzams, ka daudz intensīvākas valdības veidošanas sarunas ir bijušas starp Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK). Šīs partijas sadalījušas to, ko grib turpināt un “Vienotībai” piedāvā to, kas paliek pāri.

Politiķis norādīja, ka “Vienotība” ir izvirzījusi trīs vēlmes – saglabāt sešus amatus valdībā, iegūt atbildību pār satiksmes jomu un tieslietu jomu. Taču par visām trim saņemta atbilde “nē”.

Tomēr Šadurskis ir pārliecināts, ka “Vienotība” būs valdībā un nepaies ne gads, kā partija kļūs par galveno atbalstu ZZS valdības darbā.

Kā ziņots, “Vienotība” ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) šodien turpinās diskutēt par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, par ko līdz šim nav izdevies vienoties.

“Vienotība” jaunajā valdībā vēlētos vadīt Satiksmes ministriju (SM), Ārlietu ministriju (ĀM), Iekšlietu ministriju (IeM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Tieslietu ministriju (TM) un Ekonomikas ministriju (EM). Savukārt Ministru prezidenta amata kandidāts Kučinskis piedāvā “Vienotībai” uzņemties atbildību par IeM, ĀM, IZM, EM un Labklājības ministriju (LM).

Šo Kučinska piedāvājumu šodien plkst.9.30 pārrunās “Vienotības” frakcija, bet plkst.11 plānota atkārtotā ZZS un “Vienotības” tikšanās.

“Vienotības” pārstāvji jau iepriekš pauda, ka no premjera amata kandidāta sagaida “līdzsvarotāku piedāvājumu” attiecībā uz atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, savukārt ZZS pārstāvji jaunu priekšlikumu nesola.
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka premjera kandidāts savu piedāvājumu ir izteicis un tiek gaidīta “Vienotības” atbilde uz to. Jauns piedāvājums netiekot gatavots, un notiekot darbs pie valdības deklarācijas projekta.

Savukārt Kučinskis iepriekš norādīja, ka saskata iespēju panākt vienošanos ar “Vienotību” par amatu sadalījumu valdībā tikšanās reizē pirmdien. Politiķis žurnālistiem norādīja, ka viņš visu laiku tiekas ar “Vienotības” pārstāvjiem, seko līdzi situācijai un to pārzina. Kučinskis izteicās, ka “negrib pazaudēt “Vienotības” pārstāvjus”, un piebilda, ka “mana visbriesmīgākā vīzija ir, ka valdība netiek izveidota, jo nevar vienoties par Satiksmes ministrijas amatu”.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA iepriekš teica, ka līdz pirmdienai abām pusēm būs iespēja apdomāt šos jautājumu un tad atkārtoti par tiem diskutēt. Ja būs “nopietns” piedāvājums no premjera amata kandidāta puses, tad “Vienotība” apliecina vienotu atbalstu valdībai – ar visām 23 frakcijas deputātu balsīm.

Āboltiņa pauda, ka tiek sagaidīts “līdzsvarotāks piedāvājumus” atbildības jomu sadalījumā.

Partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars norādījis, ka “Vienotība” ir atvērta sarunām un gatava kompromisiem, lai gan ZZS piedāvājumā “kompromisa nav”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Satiksmes ministrija un 5 ministru portfeļi.Vai,kas būtu labāk,lai tā banda sabrūk!Divas vecenes vienos iemauktos,utopija…

  2. Ko var darīt, izpostījāt savu varu, padevāties, lembergs taisa “apvērsumu”, varas sagrābšanu pa visām šuvēm. Izcili teic Juris Bojārs intervijā tepat – ne jau parlaments valda, bet nauda. Es vēl piebilstu – naudu pārvalda nomenklatūra arī. Lembergs nogāza Valdi Dombrovski un Laimdotu Straujumu arī. Kā tas notika, katrs labi redzēja. ZZS komunistu vecoļaužu pansionāts strādā, taktika tā pati, kā jau gāza citas populārās partijas.

  3. Kārli, beidz muldēt, sadalīsies, tad runāsim.Tas tev nepiedien pie mundiera.

  4. tā, lai arī notiek! Nav ko ākstīties un visu laiku mocīties.

  5. Jaunajam ministru kabinetam būtu jāattaino tautas parādīto uzticību, kas Vienotībai ir vairāk kā ZZS un Nacionālai apvienībai. Ielaižoties kompromisos varat pazaudēt tautas uzticību. Rīkojot jaunas vēlēšanas, varu derēt, ka tiks izbalsoti Vienotības vienotības lauzēji – Viņķele,Čigāne, Loskutovs.

Draugiem Facebook Twitter Google+