Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
4. septembris, 2015
Drukāt

Pirmo reizi nofilmēta vampīrvāvere – pasaulē kuplākās astes īpašniece

vavere

Borneo džungļos biologiem pirmo reizi izdevies nofilmēt leģendāro vampīrvāveri – dzīvnieku ar kuplāko asti pasaulē.

Kā vēsta vietējās teikas, vampīrvāvere (Rheithrosciurus macrotis) ir varen nikns zvērs, kas gaida slēpnī zemos koku zaros, lai uzlēktu mugurā briedim un pārkostu tā jūga vēnu. Pēc tam negantais grauzējs gaidot, līdz dzīvnieks noasiņos un apēdot tā iekšas, sirdi un aknas.

Patiesība? Nē, lai gan vāveres šad un tad var pamieloties arī ar gaļu. Toties patiesība ir tas, ka šai vāverei ir salīdzinoši ar ķermeni kuplākā aste pasaulē.

Aste ir par trešdaļu lielāka nekā pārējais vāveres ķermenis. Zinātnieki uzskata, ka lieliskā aste kalpo kā signāls citiem sugas brāļiem par iespējamām briesmām.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+