Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
6. janvāris, 2015
Drukāt

Viens no Ķīnas pārtikas milžiem izrāda interesi investēt Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viens no lielākajiem Ķīnas pārtikas ražošanas uzņēmumiem “Bright Food” izrādījis interesi investēt saldējuma un piena produktu uzņēmējdarbībā, kā arī lauksaimniecības produktu ražošanā Latvijā, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Viktorija Kalniņa.

Viņa klāsta, ka Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) otrdien tikās ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jangu Guocjangu, lai informētu par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunātu abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp tirdzniecības jomā.

Tikšanās laikā spriests par iespējām veicināt Latvijā ražotās lauksaimniecības produkcijas eksportu uz Ķīnu. Tāpat pārrunāta šā gada 12. janvārī Rīgā plānotā Šanhajas amatpersonu un uzņēmēju delegācijas vizīte, kurā paredzēts vērtēt Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union” interesi eksportēt piena produktus uz Ķīnu, kā arī par potenciālo sadarbību ar Ķīnas uzņēmējiem produktu ražošanā.

Vēstnieks informējis par Ķīnas pārtikas ražošanas uzņēmumiem “Bright Food” izrādīto interesi investēt Latvijā. Saskaņā ar diplomāta sacīto “Bright Food” ir plaša pārtikas grupa, kas darbojas lauksaimniecības produktu un pārtikas ražošanas jomā.

ZM piebilst, ka pērn desmit mēnešos no Latvijas uz Ķīnu eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti par kopējo vērtību 5,2 miljoni eiro. Galvenais produkts, ko Latvija pastāvīgi eksportē uz Ķīnu, ir mellenes, kā arī citas saldētas ogas.

Jau vēstīts, ka pērn otrajā pusē Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem pavēries Ķīnas tirgus. Pārtikas un veterinārā dienesta noslēgtā vienošanās ar radniecīgo Ķīnas iestādi paredz, ka Latvijā ražotos piena produktus pēc konkrēto piena pārstrādes uzņēmumu sertifikācijas var eksportēt uz Ķīnu. Latvija no Baltijas valstīm ir pirmā, kas piena produktus var pārdot Ķīnā.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+