×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Mīklainā Marija un kailais karalis. “LA” nedēļas apskats (8)

1. Cilvēks. Viņš mūs nepārsteidza

1no6
Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA
Foto – EPA/LETA

“Nu gan ir nobriedusi skaidra nepieciešamība pieprasīt obligātas angļu valodas zināšanas C1 līmenī visām Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, tajā skaitā arī ministriem!” tā tviterī ieklabināja Saeimas deputāts Edvards Smiltēns 3. aprīlī – dienā, kad Valsts prezidents Raimonds Vējonis (attēlā) atradās vizītē ASV.

“To nevajadzētu uztvert kā vēršanos pret prezidentu, jo kopumā Vējoņa kungs strādā labi. Taču svešvalodu zināšanas ir ārkārtīgi svarīgas,” “LA” vēl skaidroja Smiltēns. Līdzīgi kā citās reizēs sociālajos tīklos arī daudz citu jaunu cilvēku ņēmās dedzīgi piesieties prezidenta angļu valodai, arī atkārtojot jau kaitinoši apnicīgo “joku” par “nasing spešal”. Valdošās koalīcijas partijas pret Smiltēna ideju rosināt grozījumus Saeimā bija noraidošas. Jo taisnība – angļu valoda nav vienīgā un pat ne svarīgākā prasme valsts augstākajām amatpersonām.

Runājot par R. Vējoņa viesošanos aizokeāna valstī, jāpiekrīt to vērtētāju viedoklim, ka ne jau angļu valodas gramatika, izruna ir tā lieta, kuras dēļ neērtībā gribas novērsties no TV ekrāna, bet gan viss kopējais iespaids par pirmās personas uzstāšanos, uzvedību. Spilgtai, iedvesmojošai personībai ar harismu, intelektu, viedokli, enerģētiku, stāju utt. mēs piedotu arī “ze”, izrunājot “the”… Un jāprasa – vai tad ASV prezidenta un Lietuvas, Igaunijas, Latvijas prezidentu preses konferencē redzētais Latvijas sabiedrībai bija kaut kas pārsteidzošs? Mūsu valsts galva, arī dzimtajā valodā vietējai sabiedrībai runājot un vietējā “pīļu dīķī” rīkojoties, neatstāj pārliecību kā par izlēmīgu, vērā ņemamu personu.

Pieklājīgie latvieši gaida atpestīšanu 2019. gada vasarā. Vai sagaidīsim?

 1. Cilvēks. Viņš mūs nepārsteidza
 2. Mācība. Spītējoties nopelna "respektu" no "Sputņika"
 3. Noslēpums. Mīklainā "Marija"
 4. Neziņa. Kailais karalis
 5. Nelaime. Aprok strādnieku
 6. Gaidas. Likums ir, vajadzīga rīcība!

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Latvijas Valsts un pilsonu Neatkaribas ienaidnieki izmanto savu klaunu uzstasanos starptautiskajos pasakumos savas intereses.Pleskavas desantnieka delins ES un NATO Valsts Latvijas prezidents ! Redzot un dzirdot so kremla un “zalo” cekistu ielikteni,Latvija ka Valsts zaude jebkadu cienu pasaules vertejuma.Cik ilgi vel Latvijas ienaidnieki nesoditi vares atlauties savu darbibu ?

 2. Tā duņa otrajā bildē ir pavisam smieklīga.

 3. Tur pie Trampa jau nebija tikai problēmas ar valodu,bet arī uzvedības “produkts”kuru pēc tam ASV TV rādīja kā humoršovu un atvēlēja Vājonim Borata lomu.Kur tālāk?Sanāk ačgārni,jo ilgāk amatā,jo .. paliek.Viņu vispār nevaR LAIST PĀRI robežai.Ja nu vienīgi uz PSRS bijušajām.Vai viņam nepielec lai kaut ko pamācītos jebšu galva tāda,ka neko neuzņem?Nu cik var?Kad saka,ka vĀjonis kaut kur brauks,dzeru profilaktiski nervu zāles.Vai tad viņa kantorī visi ir tādi paši kā viņš?Dievs mūs pamatīgi sodījis! Vai ne ļ.c.L.A.?

 4. Nav jau obligāti jābūt perfektām valodas zināšanām, vienīgi oficiālās tikšanās reizēs jāpieaicina tulks.

 5. Pateicoties visu to valdību un varas partiju, kas bijušas kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, nu jau ietekmīgākie citu valstu mediji sāk dēvēt Latviju gandrīz par noziedznieku midzeni. Neviena valdošā partija, ne valdība nav papūlējusies redzēt, kas ir šeit darbojošā DP un kas tur strādā. Vai SAB būtu tas pats? Tā arī te -pat štrunta Mariju baidās aiztikt. Nacionālā laikraksta DDD žurnālistes gan vazā pa tiesām ar izdomātiem iemesliem, kur pat mūsu tiesneī neatrod pārkāpumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+