Latvijā
Novados

Visā Latvijā sākusies Lielā talka0

Foto-LETA

Visā Latvijā aptuveni 1500 talku vietās sākusies Lielā talka, aģentūru BNS informēja pasākuma organizatori.

No plkst.9.00 līdz plkst.15 oficiāli un arī ilgāk neoficiāli visā valstī cilvēki pulcēsies talkošanas vietās, kurās plānota gan atkritumu vākšana, gan dažādas vides labiekārtošanas aktivitātes.

Tie, kas talkot izlēmuši vien šodien, savu talkošanas vietu var izvēlēties un atrast mājas lapā talkas.lv sadaļā “Kartes”, kur apskatāmas aptuveni 1600 oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Šīm vietām var pievienoties ikviens gribētājs – galvenais ir piefiksēt mājas lapā norādīto talkošanas vietas  atbildīgās personas telefona numuru, lai nepieciešamības gadījumā varētu ar viņu sazināties, norāda organizatori.

Lielās talkas atkritumu maisi šogad ir zilā krāsā un talcinieki tos bez maksas var saņemt tikai un vienīgi sestdien ikvienā talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana kā ikgadu notiek tikai oficiālajos maisos un nekur citur tos nav iespējams iegādāties.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma plkst.10 piedalīsies Lielās talkas pasākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur plānota lapu grābšana un atkritumu vākšana. Savukārt plkst.13 Straujuma piedalīsies talkā Siguldā pie bobsleja un kamaniņu trases, kur par godu slavenajiem sportistiem un viņu sasniegumiem pasaulē, kā arī jaunajām sporta cerībām, laukumā pie trases galvenās ieejas plānots stādīt kokus un krūmus.

Kopā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu Siguldā talkos gan trases direktors Dainis Dukurs, gan skeletonists Martins Dukurs un citi sportisti, gan Siguldas domes vadītājs Uģis Mitrevics.

Valsts prezidents Andris Bērziņš talkos Raunas parkā, Raunas novadā. Talkā, kuras sākums paredzēts plkst.11, norisināsies koku un dekoratīvo krūmu stādīšana Raunas parkā un Raunas veselības takas sakopšana.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, karavīri, zemessargi un jaunsargi plkst.11 tradicionāli talkos Nāves salā, turpinot labiekārtot latviešu strēlnieku piemiņas vietu.

Rīgas domes (RD) vadība un deputāti talkos Daugavas krastmalā pie Mazjumpravmuižas. Daugavas krastmalu RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs, pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, domes deputāti un pašvaldības darbinieki sakops laikā no plkst.9 līdz plkst.12.

Savukārt Lielās talkas pagalmu konkursā uzvarējušā pagalma pārvērtības tiks īstenotas Dārza ielā 36/38, Rīgā. Pēcpusdienā pagalma labiekārtošanā piedalīsies un talciniekus uzmundrinās arī Cūkmens.

Lielās talkas tradīcija aizsākās ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana valstij tās 90.dzimšanas dienā. Projekta mērķis ir līdz Latvijas simtgadei 2018.gadā to padarīt par tīrāko valsti pasaulē.

Pērn Lielājā talkā oficiāli pieteiktajās 1453 talkošanas vietās talkoja aptuveni 160 000 cilvēku, un tās laikā tika savāktas 1768 tonnas atkritumu.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kaimiņš aizdedzina bērnu ratiņus, mājā izraisot nopietnu ugunsgrēku
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Prasa saglabāt 52 kokus Pārdaugavā un apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Jaunākais par notikušo Juglā: Mājā atrasts liels daudzums sālsskābes un miris cilvēks
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Broka gatava atkāpties, Bricis prāto par valsts maiņu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Noskaidro bojāgājušā identitāti Juglas dzīvoklī: policija sniedz jaunas ziņas
7 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ministrs: Ušakova ballīte ir beigusies, Burovs maksā rēķinus 1
54 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pie sešiem “Rimi” veikaliem uzstādīti specializētie konteineri apģērbiem un apaviem
1 stunda
LD
Linda Dombrovska
Medības
Cauna, lācis, vai pliks kaimiņš – meža kameras atklāj, kas ganās tavās medību platībās
43 minūtes