×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
27. decembris, 2016
Drukāt

Prognozes 2017: Visu zemju populisti, savienojieties! (7)

Foto LETAFoto LETA

Ja aizvadītais gads mums kaut ko ir iemācījis, tad tā noteikti ir atziņa, ka politikā un dzīvē vispār neko nevar droši prognozēt. Tomēr “Mājas Viesis” riskē ielūkoties notikumos, ko mums piedāvās 2017. gads.

 

Antiņi pret divgalvaino Rīgas pūķi

Pāris gadus esam nodzīvojuši mierīgi bez vēlēšanām un referendumiem, bet nākamais ievadīs triecienciklu: vasarā ievēlēsim pašvaldības, 2018. gadā gaidāmas Saeimas vēlēšanas, bet 2019. gadā balsosim par Eiropas Parlamenta deputātiem. Pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 3. jūnijā, lielākā spriedze gaidāma galvaspilsētā Rīgā, jo “latviešu partijas” centīsies pielikt punktu Nila Ušakova un Andra Amerika saimniekošanai Rīgas domē. Tiesa gan, pagaidām vēl nav parādījies neviens reāls kandidāts, kurš būtu spējīgs atņemt varu Ušakovam (Rīgā viņš valda jau kopš 2009. gada). Pēc politologa Ivara Ījaba domām, Ušakovs gan nevar būt pilnīgi drošs par savu uzvaru. “Es teiktu, ka Ušakova izredzes saglabāt Rīgas mēra posteni ir 60 pret 40. Tie ne tuvu nav 100 procenti. Un aizvadītais gads ir pierādījis, ka politikā iespējami visādi brīnumi,” spriež Ījabs. Ušakova pretiniekiem atliek vien cerēt uz šādu brīnumu, bet “Saskaņa” tikmēr kaldina plānus pārņemt varu arī citās Latvijas lielākajās pilsētās, piemēram, Jelgavā un Daugavpilī, kur “melnais bruņinieks” Andrejs Elksniņš apņēmies izstumt no amata līdzšinējo pilsētas mēru Jāni Lāčplēsi.

Foto LETA

 

Cietuma kandidāts Lembergs

Pavasarī apritēs desmit gadi, kopš Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs tika aizturēts uz šosejas un iesēdināts Matīsa cietumā. Apcietinājums gan nebija pārāk ilgs, un jau pēc dažiem mēnešiem Lembergs atkal bija uz brīvām kājām. Viņš vienmēr uzsvēris, ka varas iestādēm tā arī nav izdevies pierādīt viņa vainu nevienā nodarījumā. Rīgas apgabaltiesā jau kopš 2008. gada tiek izskatīta Lemberga krimināllieta, un nākamgad šis maratons beidzot varētu finišēt ar sprieduma nolasīšanu. Taču pat tad, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu, atgriešanās cietumā Lembergam vēl nedraudēs, jo digitālās televīzijas krimināllieta jau parādīja, ka pirmās instances spriedums ir tikai sākums jaunam tiesāšanās maratonam.

Foto - LETAFoto - LETA

 

Populisma rēgs klīst pa Eiropu

Aizvadītā gada balsojumi Lielbritānijā un ASV apliecināja, ka esošā pasaules kārtība vēlētājiem nav pa prātam, un nākamgad līdzšinējo eliti gaida jauni pārbaudījumi. Nākamais bastions, pret ko būs vērsts populisma triecienvilnis, ir Francija, kur pavasarī gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna labprāt gribētu atkārtot Trampa panākumus, tomēr gaidāmās cīņas favorīts ir konservatīvo kandidāts Fransuā Fijons. Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds norāda, ka Francijā populismam nav tik labvēlīga augsne kā Lielbritānijā un ASV, kur ir lielāka plaisa starp bagāto un trūcīgo slāni. Rudenī savu “stabilitātes garanta” posteni centīsies nosargāt Vācijas kanclere Angela Merkele, kas pretendēs jau uz ceturto termiņu valdības vadītājas amatā. Sprūds prognozē, ka Merkelei izdosies noturēt varas grožus savās rokās. “Vācijā viņai īsti nav konkurentu.”

 

Putins+Tramps=♥

Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās Kremlis uztvēra ar neslēptu sajūsmu, un Trampa lēmums uzticēt ASV ārlietu ministra amatu Krievijai draudzīgam naftas magnātam liecina, ka Maskavas eiforijai ir zināms pamats. Taču bijušais Latvijas ārlietu ministrs, Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks prognozē, ka Trampa un Putina medusmēnesis nebūs ilgs, jo ASV un Krievija tomēr ir sāncenses un vilšanās gaidāma abās pusēs. “Privātā līmenī Tramps un Putins var atrast kopīgu valodu, taču jāņem vērā, ka abām valstīm ir atšķirīgas intereses. Krievijai ir vajadzīgs ārējā ienaidnieka tēls, un šo lomu tradicionāli pilda ASV,” spriež politologs Andris Sprūds. Arī pēc Pabrika domām, ASV un Krievijas tuvināšanās nav gaidāma. “Nedomāju, ka palielināsies militārie draudi mūsu reģionam. Drīzāk iespējamas provokācijas, mēģinājumi iejaukties mūsu iekšējās lietās. Taču mūsu robežas būs drošas,” uzskata Pabriks.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nez, cik nodokļu maksātāji samaksāja par to divroceni?

 2. Beidzot Lembergs samierināsies ar ASV dominanti un sadzers TUbrālības ar Trampu! 🙂

 3. Uzmanību - manipulē! Atbildēt

  Globālistu maldinošā propaganda.
  Par neomarksistiem tiek attēloti neomarksistu pretinieki.
  Par to, ka sie – globalisti – ir neomarksisti liecina ne tikai masu migrācija, kvotu ekonomika, virzība uz totaitārismu, feminisms u.tml. Bet vēl liels skaits pazīmju un paši šo sistēmu veidojošie spēki.
  ____
  Manipulācijas metode: nozagt un bļaut ” ķeriet zagli”

 4. Visi Latvijas pazemotie, apsmietie un nabadzībā novestie – uz tiesu, kur izdosiet naudu, kur no tiesām dabūsiet pigu un maksāt izdevumus. Tas nekas, ja apsaimniekotāji jūsu naudu iztērē sev, ka izkrāpj caur firmām apliekot maksāt dubultā, pieraksta darbus miljonos kopā, ko nekad nedara – un varas jūs pasūta uz tiesu , kaut tas ir kriminālnoziegums milzīgos apmēros.

 5. amerik tev laikam nepielec tini makskeres uz atrako ja ne lenu tevi nesis

Draugiem Facebook Twitter Google+