×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

VKPAI: Apkures atslēgšana daļai LZA ēkas nenāk par labu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Zinātņu akadēmija.

Apkures neesamība aukstajā laikā daļā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) ēkas nenāk par labu pašai ēkai, aģentūrai LETA norādīja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) pārstāvji.

VKPAI Rīgas reģionālās nodaļas vadītāja Mārīte Putniņa informēja, ka inspektori kopš pagājušā gada rudens ēku ir apsekojuši vēlreiz, taču būtisks kaitējums pagaidām nav konstatēts. Tomēr viņa akcentēja, ka ēkā, kurā ir siltumapgāde, neparko labu neliecina fakts, ka daļā ēkas tā tiek atslēgta.

Putniņa piebilda, ka mutiski LZA esot paudusi apņemšanos siltumapgādi pieslēgt atpakaļ.

Savukārt VKPAI Kultūras mantojuma politikas daļas vadītājs Jānis Asaris skaidroja, ka apkures atslēgšana galvenokārt atstāj iespaidu uz interjera apdari. Pagājušā gada vasarā, apsekojot koncertzāles “Rīga” telpas, secināts, ka siltumapgādes caurules ir vecas, ka jau tad telpās bija jūtams mitrums.

“Siltumapgādes neesamība koncertzāles telpās patlaban galvenokārt atstāj iespaidu uz apdares elementiem, kā arī cilvēciski saprotams, ka šādos apstākļos koncertzālei nav iespējams funkcionēt,” sacīja Asaris.

VKPAI pārstāvji atzina, ka inspekcijai nav tādas varas, kā likt pieslēgt atpakaļ apkuri, taču inspekcija aicina LZA meklēt kompromisu, lai varētu pienācīgi parūpēties par savām telpām.

LZA ēka ir arhitektūras piemineklis.

Kā ziņots, LZA 2015.gada jūlija beigās lauza telpu nomas un lietošanas līgumu ar koncertzāli “Rīga”, to pamatojot ar telpu nomas un siltumenerģijas parādiem. LZA vairākkārt pieprasījusi atbrīvot telpas, tomēr koncertzāle “Rīga” turpina veikt saimniecisko darbību un organizēt koncertus. Līguma laušana gan vēl jāvērtē tiesai.

Starp koncertzāli “Rīga” un LZA patlaban notiek četras tiesvedības.

Konflikts starp LZA un koncertzāli “Rīgu” samilzis tik tālu, ka LZA koncertzālei atslēgusi gan apkuri, gan arī elektrību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+