×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. marts, 2018
Drukāt

VL-TB/LNNK strikta: priekšvēlēšanu aģitācijai jābūt tikai latviešu valodā (13)

Foto - LETA/Ieva LūkaFoto - LETA/Ieva Lūka

Ilustratīvs foto. Saeimas vēlēšanu urnas.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) iesniegusi izvērtēšanai parlamentā likumprojektu, kas nosaka, ka priekšvēlēšanu aģitācija ir atļauta tikai valsts valodā.

VL-TB/LNNK rosina arī papildināt Administratīvo pārkāpumu kodeksu ar sodu par valsts valodas nelietošanu priekšvēlēšanu aģitācijā. Pēc VL-TB/LNNK deputātu domām, par šādu pārkāpumu fizisku personu būtu jāsoda ar naudas sodu no 100 līdz 700 eiro, bet juridiska persona – no 500 līdz 5000 eiro.

Nacionālā apvienība uzsver, ka šādas likumu izmaiņas palielinātu vēlētāju atbildību pienācīgi apgūt latviešu valodu. VL-TB/LNNK uzsver, ka šis priekšlikums arī izriet no Satversmes preambulas. Likumu grozījumi paplašinās latviešu valodas kā valsts valodas lietošanas jomu arī attiecībā uz priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas, pašvaldību un Eiropas parlamenta vēlēšanām, kā arī pirms tautas nobalsošanām un likumu ierosināšanām, akcentē likumu izmaiņu iniciatori.

VL-TB/LNNK iesniegusi parlamentā arī grozījumus Darba likumā, kas saistīti ar valsts valodas jautājumiem. Šis likumprojekts paredz, ka darba devējam aizliegts pieprasīt konkrētas svešvalodas prasmi, ja darba pienākumos neietilpst šīs svešvalodas lietošana. Darba devējam, ja tas ir valsts vai pašvaldības institūcija vai kapitālsabiedrība, aizliegts pieprasīt valodas zināšanas, kas nav Eiropas Savienības oficiālā valoda. Valdība gan varētu noteikt izņēmumu sarakstu.

Tāpat nacionālā apvienība rosina papildināt Darba likumu, nosakot, ka darbiniekam ir tiesības, veicot darba pienākumus, saziņā ar Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem vai personām, kuras Latvijā saņēmušas uzturēšanās atļauju, izmantot saziņai tikai valsts valodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. kā jau sīkpartija ne ar ko nopietnu nav spējīga nodarboties

 2. Ar to vien nepietiek! Atbildēt

  Vajag arī darbadevējam ja tam ir varāki darbinieki kuriem darīšana ar publiku obligāti gādāt par valsts atmaksātu tulku itseviški lielākās firmås, iestādēs, bankās. Tad apkalpošana būs pasniegta un latviešu valodas nelietotājiem efektīvs mudinājums runāt latviski…. ko lielais vairums jau prot tik un tā. Bet vai nacionāłi būs gatavi ko tādu mudināt?

  • Tulku lai apmaksā tie, kas paši, dzīvojot Latvijā, nav iemācījušies runāt latviski. Slinkumam jābūt cenai.

  • Tulku lai apmaksā tie, kas dzīvojot Latvijā nav iemācījušies runāt latviski. Slinkumam ir jābūt cenai.

 3. @ Naivais:

  … Ja Latvijas Republika/ Bezabrene viss notiktu logiski, no NA naktu VP, MP un galvenie ministri, un, pati partija butu vadosas partijas vieta … (SX partija(s) butu sen jau legali aizklopeta ciet … )!!!!

 4. Pilnīgi un absolūti loģisks nosacījums. Vēl, taču, Latvijas pilsoņi, kuri zina un saprot latviešu valodu. Tie, kuri nezina latviešu valodu, nav Latvijas pilsoņi un vēlēšanās nepiedalās.
  Kāpēc lieki piesārņot mēdijus un aģitēt nevienam nevajadzīgās valodās.

 5. Mana mazmeita stāsta, ka viņas vidusskolā krievu valoda esot obligāts priekšmets. No citiem esmu dzirdējs to pašu. Lienošā krieviskošana?

 6. Tik tālu viss tā kā būtu skaidrs! Bet vai ierēdņiem par 341.542 eiro būtu jāmāca franču valoda?

 7. Tik tālu viss tā kā būtu skaidrs! Bet vai ierēdņiem par 341.542 eiro ir jāmāca franču valoda?

 8. Kā tas ir iespējams?! Atbildēt

  Ko??? Šodien ir atļauts svēšā valodā uzrunāt vēlētājus priekšvēlēšanu cīņā??? …. Kā gan tas ir palicis nepamanīts??? …. Absurds! … Aizspogulija! …

 9. VARIET BUT MIERIGI PAR JUSU PARTIJU NEBALSOSIM….!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+