Teātris un kino

Žagars nestrādās LNO jaunajā valdē, ja tajā būs politiskie ielikteņi 0

foto – Leta

Atbilstoši valdības pieņemtajiem Latvijas Nacionālās operas (LNO) statūtiem līdz 30. jūnijam ir jāizsludina konkurss uz jauno LNO valdi, bet līdzšinējais operas direktors Andrejs Žagars konkursā nepiedalīsies, ja jutīs, ka jaunajā valdē plāno darboties politiskie ielikteņi.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” otrdien Žagars stāstīja, ka būtiski, lai jaunajā valdē darbotos cilvēki, kas spētu izprast operas būtību un līdz 2016.gadam izstrādātos attīstības scenārijus. Viņš pats jaunajā valdē vēlētos strādāt, bet ar jautājumiem, kas skarti ar māksliniecisko pusi.

“Jāredz kāds būs konkursa nolikums, tad arī skatīšos tālāk, jo man ir svarīga komanda, bet, ja valdē plāno darboties politiskie ielikteņi, tad noteikti tajā pats nedarbošos,” sacīja Žagars.

Jau ziņots, ka valdība pagājušajā nedēļā pieņēma Kultūras ministrijas izstrādātos Latvijas Nacionālās operas (LNO) statūtus, kas sagatavoti, ievērojot LNO likumā veiktos grozījumus.

Šogad martā spēkā stājās “Grozījumi Latvijas Nacionālās operas likumā”, pamatojoties uz operas turpmākās darbības stratēģiju un priekšlikumiem finansiālās darbības uzlabošanai.

Apstiprinot jaunos statūtus, spēku zaudēs LNO statūti, kas ir apstiprināti ar Ministru kabineta 2008. gada 23. decembra rīkojumu “Par valsts pārvaldes iestādes “Latvijas Nacionālā opera” pārveidi”.

Likuma grozījumi nosaka, ka turpmāk valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas Nacionālā opera” valdes sastāvā būs trīs valdes locekļi un tās darbu vadīs valdes priekšsēdētājs, kuru no valdes locekļu vidus ieceļ kultūras ministrs.

Paredzēts, ka valdes locekļi tiks iecelti amatā uz laiku, kas nepārsniedz trīs gadus.

Saistībā ar valdes sastāva paplašināšanu LNO likumā veikti atbilstoši grozījumi, papildinot likumu ar pantu, kurā noteikta LNO valdes kompetence un operas valdes pārstāvības tiesības un lēmumu pieņemšana.

LA.lv