×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Zaļi brauksim augšā Lemberga hūtē

vivus_maratons

Šonedēļ ar pirmo posmu Ventspils piedzīvojumu parkā un Lemberga hūtes pakājē sezonu sāk kalnu divriteņu seriāls Vivus.lv MTB maratons, kas šogad svin savu 10. jubilejas sezonu.
“Esam zaļi ne tikai ģenerālsponsora krāsu dēļ, esam zaļi savā domāšanā kopš šo sacensību pirmsākumiem. Velo ir videi draudzīgs pārvietošanās līdzeklis un arī mūsu seriālā piedalās zaļi domājoši cilvēki. Sadarbībā ar “Zaļā josta” un “Latvijas Valsts meži” turpināsim atgādināt par to, cik svarīgi sargāt vidi, kurā mēs dzīvojam, cik daudz un dažādos veidos varam tai palīdzēt,” sākot jauno sezonu, saka viens no seriāla rīkotājiem Jānis Baltaisbrencis.
Plašais dalībnieku loks un ilggadība liecina par gadu gaitā pārbaudītām tradīcijām un iestrādnēm. Tomēr jaunumi būs arī šogad.
Pirmais un būtiskākais – tikai “Vivus.lv” MTB maratonu seriālā būs īpaša apmēram 10-15 kilometrus gara “Labs kino” distance pusaudžiem. Tiem, kuri no bērnu sacensībām jaui ir izauguši, bet pusmaratona distance vēl ir par garu.
Otrais – pirmo reizi Latvijā MTB sacensībās tiks noskaidrots CAT aktīvākais braucējs. Interesanti, ka tā noteikšanai vērā tiks ņemti ne tikai finišā iegūtie punkti, bet arī starpfinišā ieņemtā vieta. Pie tam, starpfinišā sportisti varēs sakrāt vairāk punktus nekā finišā.
Trešais – turpinot sadarbību ar “LMT straume”, vairāku posmu (arī Ventspils) sacensības un notikumi to virtuvē tiks nodrošināti interneta tiešraidēs. Tā ka, ja netiekat, slēdziet tik iekša savu telefonu, datoru vai planšeti – maratons būs arī tur.
Dalībnieku skaita ziņā ne tik masveidīgs kā SEB MTB maratons, taču stabili iekarojis savu vietu riteņbraucēju vidū, “Vivus.lv” MTB naratonu seriāls sāk skaitīt savu desmito sezonu.
Tie, kas jau braukuši kādā no posmiem iepriekš, gandrīz visu jau zina. Tie, kas vēl domā pamēģināt, dariet droši. Arī te vienās sacensībās uz starta līnijas satiekas Latvijas vadošie MTB braucēji un cilvēki, kuriem velosipēds ir vienkārši aktīva dzīves veida sastāvdaļa. Lieliska iespēja samērot spēkus ar labākajiem un vakarā uzsist sev uz pleca – arī es tur nobraucu vai tur uzbraucu! Jo “Vivus.lv” MTB seriāla galvenā specifika ir vairāk mežā, vairāk pļavās, ar interesantām un nereti arī tehniskām trasēm.
Sacensību pirmais posms jau šo svētdien Ventspilī, kur būs jābrauc gan pa piejūras mežu, gan Lemberga hūtes slēpošanas kalnā, gan pa tehniskajām Piedzīvojumu parka taciņām. “Ventspils ir ļoti pateicīga vieta kalnu divriteņu maratona organizēšanai agrā pavasarī, jo varam gandrīz ar 100% garantiju būt droši, ka sniegs aprīlī jau būs nokusis. Tāpat Ventspils Piedzīvojuma parka infrastruktūra un slēpošanas kalns ir lieliski piemērots velosacensību organizēšanai,” spriež vēl viens no seriāla organizatoriem kopš tā pirmsākumiem Mairis Levans. Tajā pat laikā Ventspils trase ir salīdzinoši vieglāka par citām. Tieši tāda, lai sezonas sākumā, kad daži labi ja pāris reizes uz riteņa kāpuši, būtu braucama un baudāma arī mazāk sagatavotiem dalībniekiem.
Atgādināsim, ka iepriekšējā pieteikšanās uz Ventspils posmu www.mtb-maratons.lv lapā beidzas trešdienas vakarā, taču pieteikties varēs arī sacensību dienā. Tiesa, par mazliet dārgāku dalības maksu.
Ja nu gluži nesanāk piedalīties pirmajā posmā, tad tādas iespējas būs vēl sešas. Turklāt par katru “Vivus.lv” MTB maratona norises vietu var teikt – tā ir ir šo sacensību klasika. Maijā tas būs Riekstukalns Baldonē, jūnijā Milzkalnes kalnainais reljefs Tukuma pusē, jūnijā brauksim Kamparkalnā pie Talsiem, jūlijā Smiltenē, augustā tradicionālais Cēsu maratons un septembrī viena no interesantākajām trasēm noslēguma posmā Apē. Ar startu un finišu Igaunijā.
Būs aizraujoša sezona, gluži kā prezentācijas pasākums “Ātruma cilts” kartinga hallē. Tur tika noskaidrots, ka pagaidām motorizēti braucamie vēl ir ātrāki – Ainārs Karro, motobraucēja Matīsa Karro tēvs, ar padomju laiku mopēdu trasē apsteidza “Vivus.lv” MTB maratona pērnās sezonas uzvarētāju Oskaru Muižnieku un skrituļslidošanas virtuozu Nilu Jansonu.
Tātad, šosezon dalībnieki varēs izvēlēties vienu no četrām distancēm:
“LMT Straume” maratona distance (50-60km)
“Latvijas Valsts Meži” pusmaratona distance (25-30km)
“Labs Kino” pusaudžu distance (10-15km)
“LIMPO” bērnu brauciens (0.4-2km).
Vivus.lv MTB maratons 10. jubilejas sezonas kalendārs:
1.posms 17.04.2016. – Ventspils, Piedzīvojumu parks
2. posms 22.05.2016. – Riekstukalns, Baldone
3. posms 12.06.2016. – Milzkalns, Tukums
4. posms 26.06.2016. – Kamparkalns, Talsi
5. posms 24.07.2016. – Smiltene
6. posms 07.08.2016. – Cēsis
7. posms 10.09.2016. – Ape / Vastse Roosa (Igaunija)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+