×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. marts, 2016
Drukāt

Žēl, ka uz leģionāru kauliem spēlē politika. Saruna ar “Daugavas vanagu” Aivaru Sinku (28)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Aivars Sinka ir Anglijas latviešu sabiedriskais darbinieks, “Daugavas vanagu” Lielbritānijas fonda valdes pārstāvis, Eiropas latviešu laikraksta “Brīvā Latvija” izdevēju kopas priekšsēdētājs, informāciju tehnoloģiju speciālists un idejas autors nupat Latvijā izdotajai britu vēsturnieka Džona Haidena grāmatai “Pauls Šīmanis. Minoritāšu aizstāvis.” Kaut gan Sinkas kungs ir dzimis Anglijā, tur dzīvo un strādā, tomēr viņa sirds pieder tēva zemei Latvijai, kurp viņš nolēmis pārcelties uz visiem laikiem. Ar Aivaru Sinku tikās žurnāliste Māra Libeka.

M.Libeka: – Kā jūs paspējat, dzīvojot Anglijā, vienlaikus piedalīties arī Latvijas politiskajā dzīvē? Kuru “Vienotības” spārnu jūs patlaban pārstāvat – ap Solvitu Āboltiņu sakoncentrēto vai to nepakļāvīgo – liberālo?

A. Sinka:-“Āboltiņas kundzi pie varas ir noturējis atbalsts no tiem, kas ir konservatīvāki. Vismaz Anglijas mērogā sevi uzskatu par konservatīvu. Par liberāļiem dēvētajai grupai nevajadzētu izstāties no “Vienotības”, jo es vēlos, lai šī partija turpina pastāvēt. Ja liberāļi aizies, skaidrs, ka “Vienotība” sabruks, tāpat kā sabruka “Tautas partija”. Kas tur paliks? Viens neinteresants rumpis. Lai glābtu situāciju, “Vienotībai”, es ceru, būs ārkārtas kongress, kur ievēlēs jaunu partijas vadītāju un valdi.

-Ja šis variants neizdosies, kas aizpildīs tukšumu? Egils Levits, kuru nesen intervējām, atzina, ka tas būs atkarīgs no tā, vai “Vienotība” spēšot saglabāt savu vietu mūsu partiju spektrā. Ja nespēs, tad daļa vēlētāju paliks par bāreņiem un pievērsīsies citiem politiskajiem spēkiem.

-Es nezinu neko par Egila Levita plāniem, bet tas ir ļoti iespējams. Politiski demokrātiskais centrs Latvijā ir iztukšojies, tādēļ nevar izslēgt, ka būs jauns politiskais spēks, jo daba neiztur vakuumu.

-Vai esat noskatījies BBC veidoto dokumentālo filmu “Trešais pasaules karš. Komandcentrā”? Ja esat to redzējis, vai arī jūs tāpat kā Latgales iedzīvotāji uzskatāt, ka situācija neesot tāda, lai šī filma radītu satraukumu.

-Tas bija ļoti reālistiski un šausminoši. Es nedomāju, ka filma palīdzēja saliedēt Latvijas sabiedrību. Man šī filma ļoti atgādina slavenā amerikāņu režisora, aktiera un rakstnieka Orsona Velsa 1938. gadā iestudēto radiolugu, kas bija balstīta uz fantastikas romānu “Pasauļu karš”. Radioluga bija veidota līdzīgi īstām ziņu pārraidēm – profesionāli aktieri tēloja vadošos politiķus, kad citplanētieši uzbruka valstij. Te gan ir atšķirība, jo toreiz cilvēki patiešām noticēja citplanētiešu uzbrukumam, kamēr BBC gadījumā titros tika norādīts, ka tā ir iedomāta “kara spēle”.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. teroristiska ir NR.1 sc ar savu lokomatīvi išaku!

 2. zb šīs angļu kangarvistas... Atbildēt

  kas tad nu? siņka stukačot bija lai komentus dzēs? Tev tava veča ieteica,ko?

 3. Palasot šos “komentārus” var saprast,
  kāpēc rietumu latvieši tā sazombēti uz
  Vienotību(“jenotību”, kā sauc Latvijā).
  Komjauniešu barveži un kompartijnieki
  jau tika ļoti labi uztrenēti skalot smadzenes.
  Runā it kā par labu Latvijai, bet kur tik
  var, zāģē pēc iespējas sāpīgāk.
  Tieši viņi ieviesa “mežonīgo kapitālismu”.
  Tieši viņi aiz muguras apsaukā
  rietumu latviešus…
  Gan jau es ar tagad būšu “fašists”.

 4. Tādas organizācijas kā Daugavas vanagi vai pērkonkrusti būtu jāuzskata par teroristiskajām un jāaizliedz ar likumu

  • tavas smadzenes vēl dzīvo Staļina laikos.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tev vajadzētu izlasīt: 1. Daugavas Vanagu dibināšanas vēsturi, 2. Svešvārdu vārdnīcā noskaidrot, ko nozīmē fašists un 3. Pabeigt jebkuras palīgskolas 5. klasi! Piekto tādēļ, lai iemācītos kaut cik lasīt.
   Par saprašanu gan šaubos, bet tomēr pamēģini!

 5. Jatuājums LA redakcijai: Kāpēc Daugavas vanags būtu jāliek pēdiņās. Vai tad par to būtu jākaunas Es arī esmu Daugavas vanags un lepn uz to, citādi ļoti laba intervija

  • Cik es to sapratu, tad mūsu LA speci vel nevar atvadīties ar krievu vai PSRS pareizrakstīšanas noteikumiem.

 6. Paldies “Daugavas Vanagiem” visā plašajā pasaulē, kuri FINANSIĀLI palīdz
  Latvijā dzīvojošajiem bijušajiem Latviešu leģiona karavīriem un viņu ģimenēm!

  Bet Latvijā dzīvojošie latviski runājošie idijoti KANGARI, (lasi kangara 6. marts, 2016 15:35)
  ir TIKAI klabinošie interneta varoņi, jo ir par…DEBĪLU, lai spētu palīdzēt savai ģimenei, kur nu vēl redzēt, kas notiek KAIMIŅU latviešu ģimenē …
  Klabinošie interneta varoņi ir par debīlu, lai SPĒTU būt ĪSTI latvieši ar PAŠCIEŅU un MUGURKAULU …

 7. Biju Londonas Daugavas vanagu viesnica. Neko labu nevaru teikt. Cenas ir loti augstas un atbalsta iebraukusiem latviesiem nav nekada,vismaz uz to bridi,kamer atrod darbu. Un neviziga,nesakopta. Nu nelabi izskatijas. Taka siem nevajag lielities ar atbalstu,ar lielo patriotismu utt.Sapratu,ka tie vienkarsi ir meli un nedrikst ticet nevienam no tiem tur,jo vini dzivo pavisam citadak neka mes. Vini joprojam nespej saprast ka mes ar gimenem varam iztikt ar savam algam un pensijam.

  • Vai pamanīji, ka tajā viesnīcā strādā …latvieši?
   Ko vainosi, ja sastapi citu latvieti cūku?
   Gan jau tu arī kādā siruācijā, tu arī esi uzvedies kā cūka, vai ne?
   Gudrs(!!!) latvietis, redzot kādu paviršību pie tautiešiem – latviešiem- Londonā būtu piedāvājies palīdzēt(!!!) ieviest kārtību tevis pamanītās nevīžības novēršanai, bet tu kā īstena latviešu cūka gaidīji,
   kad tev pasniegs visu gatavu…
   No nabagmājas LV iebraucot Londonā nu nevajadzēja izlikties(!!!) par kungu/ kundzi, sak man viss pienākas… davai dodiet … Būsi pats atsaucīgs, tad vienmēr saņemsi atbalstu …

  • netīra cūka andrelis alias “to” vankšķ uz latviešiem, šis pakiju apkalpotājs par pāris paundiem …

 8. Idiotisma paraugraksts !

 9. Tie ir tie paši,kuri.1940.g. iztirgoja Latviju krieviem,pēc tam vāciešiem un tagad kopā ar vienotības komsorgiem turpina nīdet latviešus,padarot tos,kuri ar šiem tirgoņiem nesadarbojas,par svešniekiem,nelegāļiem savā zemē.

 10. Saturies, Latvija! Šitie anglo-sakšu “galvu mednieki” ir labi apmācīti – viņiem prāts vienmēr nosaka vairāk sirdi. Var gadīties tā, ka pēc Sinkas juniora uzdarbošanās vēl kādi 50 000 aizbrauks palielināt Liel-Britānijas pilsoņu kopumu, kā tas jau notikās pēc Sinkas vecākā aizceļošanas uz “labākiem medību laukiem”.

 11. ES ir blēdīga organizācija,kurā katra valsts cenšas saņemt vairāk labumus kā iemaksā kopējā katlā.
  Izskatās ka tāda valstiņa kā Latvija ir absolūta zaudētāja. Neviens nav salīdzinājis cik ir zaudēts saņemot ,,burkānu,, no ES fondiem un vienlaicīgi ļaujot ,,investoriem,, izvest peļņu no valsts,pārpludinot Latviju ar subsidētām precēm,tā iznīcinot pašmāju ražotāju.Ja vēl pieskaita tos,kas emigrējuši no Latvijas un tagad ceļ savu mītņu zemju labklājību,tad Latvijas zaudējumi ir šokējoši.

  • Patiesībā > Vērotājs Atbildēt

   Patiesībā, Latvijas joprojām ir tikai …ieguvēja, jo no ES dažādiem fondiem – ceļu sakārtošanai, dzīvojamo namu renovēšanai, slimnīcu remontiem un tml. saņem …vairāk, nekā Latvija iemaksā ES budžetā.
   Cerams, ka zini, kurā gadā Latvija iestājās ES? Parēķini, cik gadus Latvija bijusi tikai un vienīgi ieguvēja. Protams, ka pat vistuvākajā nākotnē situācija var mainīties!

 12. mi5 ārštata stukačs:)) Atbildēt

  jā, jā, Sinka (vecais vismaz bija šo to pieredzējis) kurš dzimis stingripec kara un nez vai lasījis kaut 1 leģionāra atmiņas zin kaut ko par leģionāriem

  • Juris Sinka: “Zini visu, ko tu saki, bet nesaki visu, ko tu zini”. (TvNet.lv, 1.09.2000.)

  • Jautājums >>>> mi5 ārštata stukačs:)) Atbildēt

   Vai pats esi par stulbu, lai zinātu Latviešu leģiona vērsturi?
   brīvās Latvijas 25 gadu laikā jau varēji pārvarēt savu stulbumu, un iepazīties ar Vācijas armijā visiem (pavisam 13 valstu pārstāvju) ne tikai Latviešu leģiona vēsturi …Vai tu kā stulbajam tūdaliņam ierasts spējīgs tikai otram latvietim norādīt, kas viņam būtu jāzina vai jādara?

   • Kārtigs latvietis smejas par mi5 plusķi Atbildēt

    ko nozīmē “par stulbu”, bauru plānpakausi? Esmu lasījis pēdējos pāris gados tepat netā (issuu un wordpress), palasi tu ar’ ! Palasi Silagaili, Leitīti,Perro (tas gan bieži aizdziedas,faktus aizstājot ar emocijam bet var saprast- radi cietusi un pašam acīmredzot sāp arī emigrācijā nepatīkams ievainojums)Lāmu,Baibu(uzvards ), Barkānu, tad kaut kādu adjutantu kas visu laiku slimo un beigās mūk uz šveici un vadošais motīvs šiem ir absolūti loģisks- jauni puiši ar viltu (kõm curih, puis, tev nekas nebūs jādara, tikai jāpažvadzina ierocīts), solijumiem(studēt, atdot 40.g. sāk nac. īp., un 200 RM alga plus piemaksas, ) un nāves draudiem pēc tam kad kluva skaidrs, ka friču pirdeļi karu zaudējuši, tika ievilkti leģiona, un nekadas latvijas nebija, bija Ostlande un vispar, esmu pietiekami vecs lai butu runajis ar daudziem leģionāriem vēl 80. g. beigās, – nekada uzzravošana un slavas dziesmas vacu nacisteļu nīkoniem tur nebija vis…Atceries, ka mēs, latvieši , un citas bij. PSRS tautas žīdus izglabam, un klanies mums.

    • "Kārtigajam latvietim" Atbildēt

     Tu tas latvietis ?
     Vai tad Latvija kaut kad
     ir iekarojusi Krakovā
     kādu īdu kvartālu ??

    • "Kārtigajam latvietim" Atbildēt

     Tu tas latvietis ?
     Vai tad Latvija kaut kad
     ir iekarojusi Krakovā
     kādu īdu kvartālu
     un asimilējusi viņus??

    • Slava !Slava ! Slava ! Atbildēt

     nemels te par Krakovām, es runāju par to latviešu daļu(šiem varonīgajiem latvjiem) kas kopā ar PSRS brāļu tautām sita brūno vācu nacisteļu mēri un apciemoja Berlīni, pie viena mazliet uzlabojot germāneļu deģenerēties sākušo rasi:))

     • Vienīgais zināmais latviešu cilmes Berlīnes “atbrīvotājs” bija PA ģenerālis Berzarins, kuru friči pāris mēnešus pēc Berlīnes ieņemšanas uzlaida gaisā 🙂 Latviešu strēlnieki atradās Kurzemē, palaikam otrā ierakumu pusē 19. divīzijai, lai tak tie neuzticamie bauri viens otru vairāk atšautu.

     • .
      cik deģenerēts tu esi – var spriest
      pēc taviem izteicieniem par ģermāņu
      rases uzlabošanu !

     • Slava, derētu steidzami sākt ārstēties, vai ne…?!

   • Latviešu dižcilts labietis papildina Atbildēt

    protams vēl V.Lāci, kas melš par 4-iem:))

Draugiem Facebook Twitter Google+