×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Zemessargu ieročiem iegādātas nederīgas mācību patronas (8)

Foto no Nacionālo bruņoto spēku arhīvaFoto no Nacionālo bruņoto spēku arhīva

Zemessargu ieročiem iegādātas nederīgas mācību patronas, kuras iesprūst un bojā ieročus, šovakar vēstīja “TV3 Ziņas”.

Mācību munīciju Zemessardze izmanto kaujas mācībās. Sprāgstot patrona izraisa tikai troksni, bet ne miesas bojājumus, taču patronas nav saderīgas ar atsevišķu ieroču uzgaļiem – tās sprūst un bojā ieročus. Tas savukārt liek zemessargiem ilgstoši tīrīt ieročus.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube norādīja, ka norisinās sarunas ar Slovēnijas kompāniju, no kuras mācību munīcija iepirkta, norādot, ka “tur nesagāja kopā pati patrona ar uzgali jeb kompensatoru”.

“Mūsu secinājums – nākamajos iepirkumos tās vairs neiegādāsimies, domāsim par cita veida salūtmunīciju,” sacīja Graube, piebilstot, ka iepirkums tika veikts, izmantojot NATO iegāžu kompāniju. “Tas nebija tas pats veiksmīgākais solis,” viņš atzina.

Jau ziņots, ka aprīļa sākumā “Latvijas Avīze” vēstīja, ka Zemessardzes vajadzībām iepirktas sapieru lāpstiņas, kas izrādījušas pagalam neizturīgas – jau pirmajās mācībās teju puse no tām saplīsusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. kā, kur ir patērētāja tiesības – atgriezt nederīgo mantu pārdevējam!!

 2. Iepirka nederīgas lāpstiņas un nekas, iepierka nederīgas patronas un laikam arī nekas un iepirks …. un nekas – tur laikam ģenerāļi aizsēdējušies un krāj naudu vasarnīcām…

 3. Varbut BEIDZOT !!! jasak ar nekur nederigo trieciensautenu parodiju, sauktu par PAGALEM, nomainu uz normaliem, atbilstosiem militaram un laika prasibam?
  Cik var ar tiem luzniem mocit cilvekus un reali graut aizsardzibas spejas?
  Tiesam tiem pie varas esosiem ir jaskaidro elementaras lietas, ka normals ierocis ir Nr 1, kas nepieciesams katram kareivim? Viss parejais pec tam.
  Jeb tie tur ir paredusies un interese tikai rebes, nevis kareivji, aprikojums, vai musu aizsardzibas spejas?
  Par tadu sabotazu, laikam lieki piebilst, ko dara kara laika? Bet tagad, ko, spekule uz iecietibu un atlaujas visu, ko iedomajas, pie tam ar augstako amatpersonu piesegu/ atbalstu = korupciju?

 4. Pat patronas zemessardzei NEVAR nopirkt bez traģiskām sekām!?? TAS IR NONSENSS!!? Vai gribas sakropļot mūsu jaunos puišus??? VAI TIEŠĀM SAEIMA UN VALDĪBA VISU TO NEREDZ UN NEVAR AR LIKUMA PALĪDZĪBU VEST PIE KRIMINĀLATBILDĪBAS ŠOS ALKATĪGOS ĻAUDIS??? KAD BEIGS BEZJĒDZĪGI TĒRĒT VALSTS LĪDZEKĻUS??? KUR SKATĀS AIZSARDZĪBAS MINISTRS BERGMANIS!?? VAI TAS VIŅAM PIRMAJAM NEBIJA JĀSECINA??????????????

 5. Vai nu lēti iepirka vai spalvainā roka – kur iepirkuma autors un piedzīt no tā saņemtos kukuļus – nav gribēšanas – ko sūdzaties…

 6. Kur ir garantija, ka kaujas patronas[ja kas] būs kvalitatīvas ??
  Jeb karu spēlēsim tāpat kā spēlējam (iz)dzīvošanu ???

 7. Un ka ar aktivai karadarbibai absoluti nepiemerotajam, atmestajam humpalu ieroca parodijam, sauktam par PAGALEM, ar kuram spiesti mocities, normalu ierocu vieta? Aplami konstrueta aiizslega del tas vispar nedrikstetu atrasties militara aprite. Labakaja gadijuma pie medniekiem.
  Ari izmers, ka krievu rokas lozmetejam RPK.., +, svars, neparocigums.
  Pat vecais “kalass” bija nesalidzinami labaks. To pat berns, nedaudz patrenejoties, vareja ar aizsietam acim izjaukt/ salikt. Ar pagali tas nav iespejami.. Ierocim jabut ertam, parocigam, uzticamam. Bet sis tam neka neatbilst.

Draugiem Facebook Twitter Google+