×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Ziemeļkorejā pasniedz Kima Čenira ordeņus

ordenis

Gatavojoties šonedēļ gaidāmajai bijušā līdera Kima Čenira 70. dzimšanas dienai, Ziemeļkorejā par ieguldījumu “plaukstošas sociālistiskas valsts” celtniecībā apbalvojumi pasniegti 132 cilvēkiem.

Kima Čenira ordeni saņēmusi arī mūžībā aizgājušā līdera atraitne Kima Oka. Kima Čenira ordenis ir jauns apbalvojums Ziemeļkorejā. Nozīmes ziņā tas ir pielīdzināms valsts dibinātāja Kima Irsena ordenim. Laikrakstā “Rodong Sinmun” publicēts pilns Kima Čenira ordeņa saņēmēju saraksts. Ar augsto apbalvojumu godināti gan parlamenta deputāti un augsta ranga militārpersonas, gan partijas vadība. Turklāt par godu ceturtdien gaidāmajai bijušā līdera 70. gadadienai nabadzībā slīgstošajā valstī izdotas piemiņas pastmarkas, kā arī zelta un sudraba monētas. Uz tām attēlots Pektu kalns, kur saskaņā ar oficiālo biogrāfiju dzimis Kims Čenirs. Uz monētām iekalts arī uzraksts: “Diženais līderis biedrs Kims Čenirs mūžam dzīvs.”

Kims Čenirs mūžībā aizgāja pērn 17. decembrī 69 gadu vecumā. Visa viņa biogrāfija ir minējums, sākot no dzimšanas datuma un vietas līdz mitoloģizētiem notikumiem par viņa uzaugšanu valstī, kas veidojās pēc Korejas pussalas sadalīšanās Otrā pasaules kara beigās. 16. februāris Ziemeļkorejā tiek svinēts kā nacionāli svētki, un Pektu kalns korejiešiem ir svēts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+