Latvijā
Rīga

Zināms, kurās Rīgas skolās pedagogiem algas ir samazinājušās 16

Foto – LETA

Rīgā pedagogu algu reformas rezultātā atalgojums samazinājies vairāk nekā 26% skolotāju, un vislielākais samazinājums redzams valsts ģimnāziju skolotājiem, preses konferencē pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).

Ušakovs pauda, ka šobrīd ir pagājis pirmais mēnesis un ir redzams, ka atalgojums Rīgā ir palielinājies 47% pedagogu, kas, kā norādīja mērs, ir iespējams, tikai pateicoties diviem miljoniem eiro, ko dome novirzīja pedagogu algām no saviem līdzekļiem.

Savukārt vairāk nekā 26% Rīgas pedagogu atalgojums ir samazinājies. Turklāt vairāk nekā 10% skolotāju atalgojums ir samazinājies par vairāk nekā 100 eiro, bet ap 4% skolotāju atalgojums ir samazinājies vairāk nekā par 200 eiro.

Vislielāko algu samazinājumu ir piedzīvojuši tieši valsts ģimnāziju skolotāji, piemēram, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā atalgojums ir samazinājies pusei no skolotājiem, tāpat arī Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, bet Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā algas samazinājušās pat 75% pedagogu. Ušakovs pastāstīja, ka citās ģimnāzijās skolotāju atalgojums ir samazinājies aptuveni 30% skolotāju.

Viņš uzsvēra, ka, gatavojot nākamā gada budžetu, pašvaldība meklēs tiesiskus un finansiālus risinājumus, lai palīdzētu ģimnāzijām un labākajām Rīgas mācību iestādēm, lai tām šīs reformas rezultāti nebūtu tik sāpīgi.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) pauda, ka atalgojuma samazinājums būtu jūtams pat 80% skolotāju, ja pašvaldība nebūtu papildus piešķīrusi divus miljonus eiro pedagogu atalgojumam.

Viņš gan uzsvēra, ka, ieguldot divus miljonus eiro izglītībā, tie tiek atņemti kādai citai pašvaldības finansētai sfērai.

LA.lv