×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Zoodārzs bērnu klātbūtnē nogalina pilnīgi veselu žirafi un izbaro lauvām (17)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

epa04064122 In full view of the general public a zoo vet carries out an autopsy on the young and by now world-famous giraffe Marius at Copenhagen Zoo 9 February 2014. Although thousands had signed an online petition and other european zoos had offered to take it, the giraffe was put down. The zoo said it had no choice because of its duty to avoid in-breeding. EPA/Kasper Palsnov DENMARK OUT

Neskatoties uz tūkstošiem aktīvistu parakstītu petīciju, Kopenhāgenas zoodārzs svētdien nogalināja pilnīgi veselu žirafes tēviņu, kā gaļa izbarota zooloģiskā dārza plēsējiem.

18 mēnešus vecais Mariuss svētdienas rītā nogalināts ar lopu kautuvēs izmantotas triecienpistoles šāvienu galvā.

Pēc tam dzīvnieks vairāku simtu apmeklētāju publiskā apskatē nodīrāts un sadalīts gabalos, un daļa gaļas izbarota lauvām. Žirafes ķermeņa dīrāšana un sadalīšana arī tiešraidē pārraidīta internetā.

Dzīvnieka ķermeņa sadalīšanu klātienē vēroja vairāki simti skatītāju, kuru vidū bija arī bērni.

Dzīvnieka eitanāzijā nav izmantota medikamentoza injekcija, lai tā gaļu varētu izbarot citiem zoodārza iemītniekiem.

Mariusa liktenis satriecis tūkstošiem dzīvnieku mīļotāju visā pasaulē, kas pēdējās dienās izvērta aktīvu kampaņu, mēģinot glābt jauno žirafes tēviņu. Izteikti arī vairāki nopietni piedāvājumi ņemt žirafi savā aprūpē.

Tomēr Kopenhāgenas zoodārzs pavēstīja, ka Mariusa liktenis izšķirts, lai nepieļautu tuvas radniecības dzīvnieku krustošanos Eiropas zoodārzos.

Kopenhāgenas zoodārza pārstāvis Tobiass Stenbeks Bro sacīja, ka žirafes nogalināšana noritējusi, kā plānots.

“Cilvēkiem ir tiesības protestēt. Bet mēs, protams, esam pārsteigti,” sacīja Bro.

Viņš atklāja, ka vairāki zoodārza darbinieki saņēmuši nāves draudus.

Zoodārzs skaidro, ka tam nav citas izvēles, jo Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) noteikumi liek izvairīties no tuvas radniecības žirafu krustošanas.

Kaut arī Mariuss ir veselīgs savas sugas pārstāvis, viņa gēni jau ir plaši pārstāvēti Eiropā, tādēļ neviens no EAZA 300 zoodārziem viņu nevar uzņemt.

“Lai notiku veiksmīga pavairošana, dažkārt ir nepieciešams veikt eitanāziju. Mēs to vērtējam kā pozitīvu soli un apliecinājumu, ka nākotnē Eiropas zoodārzos būs veselīga žirafu populācija,” teikts zoodārza paziņojumā.

Pēc zoodārza sacītā, žirafes kastrācija būtu nežēlīga rīcība.

Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē iesaistījās kampaņā, mēģinot glābt Mariusa dzīvību. Sociālo komunikāciju vietnē “Facebook” petīciju Mariusa glābšanai parakstīja vairāk nekā 5000 cilvēku. Līdzīgā kampaņā dāņu valodā internetā parakstījās vairāk nekā 3000 cilvēku, bet angļu valodas versiju parakstīja aptuveni 24 000 cilvēku.

Kopenhāgenas zoodārzam izteikti arī vairāki piedāvājumi pieņemt jauno žirafes tēviņu.

Dzīvnieku bija gatavs pieņemt kāds Zviedrijas zoodārzs, kas neietilpst EAZE, kā arī piedāvājumu izteikusi kāda Losandželosā dzīvojoša dāņu miljardiere.

Zoodārzs atzina, ka tam piedāvāts par 270 000 eiro atpirkt žirafi, taču tā vadība uzstājusi, ka parka dzīvnieki netiek pārdoti.

Arī Jorkšīras Savvaļas parks vēl sestdien piedāvājis Kopenhāgenas zoodārzam adoptēt Mariusu.

“Parkā ir 2012.gadā uzbūvēta augstākā līmeņa žirafu māja, kurā dzīvo četri tēviņi. [Mēs varam] uzņemt vēl vienu tēviņu, kas būtu atbilstoši Eiropas standartiem dzīvnieku turēšanai,” skaidroja Jorkšīras Savvaļas parka pārstāvji.

Jorkšīras parks 2012.gada septembrī uzņēma žirafes tēviņu Palli no Kopenhāgenas zoodārza.

Kopenhāgenas zoodārza pārstāvji attiecībā uz Jorkšīras parka piedāvājumu izteicās, ka brīvo vietu šajā zoodārzā vajadzētu pietaupīt ģenētiski labākam sugas īpatnim.

Zviedrijas Zoodārzu asociācijas pārstāvis Junass Vālstrems sacīja, ka saprot iemeslus, kāpēc dzīvnieks nogalināts, taču pauda izbrīnu par apiešanos ar žirafes ķermeni.

“Ja mēs par kaut ko tādu paziņotu kādā Zviedrijas zoodārzā, es domāju, ka darbinieki būtu šokēti,” sacīja Vālstrems.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. viniem laikam nav sirds, ta ir paka..ā

 2. Ir divu veidu cilveki-1.Slepkavnieki,egoisti,izvirtnieki
  2.Juutiigie.labie,harmoniskie
  Diemzeel slepkavu ir l,oti daudz un vin,i ieaudzina saviem beerniem buut launiem…Sii pasaule ir haoss un ciin,a..S,k,iet zin,as vairs nelasiisu-
  vieni vieniigi pedofiilu un slepkavnieku skandaali.Gruuti nedusmoties..
  Un kas tie par viduslaikniekiem,kas asocee pedofiilus ar Gejiem?Juus sajeedzat ,ko runaajat?

 3. daži cilvēki ir debīli un slimi, bet nedomaju ka ir tik trali! nesaprotu kapec janogalina dzivs un vesals zverinjs!? tos cilvekus kas vinju sagrieza vajadzetu nonavet tapat!

 4. Tas, ka zhirafi nogalinaaja, lai taa nekrustotos ar radnieciigaam zhirafeem, tas veel it kaa nekas, bet tas, ka vinju nodriiraaja skatiitaaqju priekshaa, tas gan ir muljkiigi. (nope)

 5. Izdzimteņi!

 6. Nu ko teikt!! Dāņi kā bija Barbari,tā arī palika !! Iesaku Dāņus un Dāniju sākt Boikotēt !! Nepārdod nevienam Zemi no Dāņiem, Nedod Dies tāda sērga pie mums vēl ienāks !! Skat, kā viņi savus bērnus audzina par izdzimteņiem !! Praktiski par slepkavām !!

 7. Šādos veidos, jau visas dzīvnieku grupas var izmirt, tikai dēļ kādu stulbu cilvēka prāta nogalināt dzīvnieku, un vēl bērnu priekšā?! ŠOKS!!!!!

 8. kas tas par idiotismu nogalinat veselu un nekaitiigu zverinu un bilde nohoketies ar taa kaju un iskatiijas ka sis cilveeks ir loti laimmigs.:(

 9. Man arī bija šoks, ko vakar redzēju televīzijā. Kad jautāju dāņiem kāpēc viņi tā izdarījās,tur taču bērni. Viņu uzskats bija, ka bērniem vecāki ir visu paskaidrojuši.

 10. Tas izskatās tika tīši izdarīts. Ja bija izlēmuši nogalināt, tad nekādā gadījumā nedrīkstēja to darīt publiski. Tas liecina ka šādi centieni ir ar nolūku degradēt bērnus, nākamās paaudzes. Visticamāk aiz visa tā stāv liberastu-pederastu-pedofīlu vispasaules lobijs ar Sorosu priekšgalā.

 11. Labaak butu, ka butu ielikts video. 🙂

 12. Kapēc jūs to žirafi nogalinajāt

 13. Dāņi ir slimi! Viņi zvēriski nogalina vaļus, publiski šis ārprāts, lien Latvijas lietās un izsaka pretenzijas, ka nevar iegādāties lēti Latvijas zemi savām asiņainajām fermām, izdod bērnu psihi degradējošas grāmatas, kur vienu tādu labklājības ministrija gribēja iefiltrēt Latvijas bērnudārzos, bet vecāki attapās! Man šī tauta neliek par sevi vairs neko labu domāt!!!!

 14. Kapēc tas bija jādara publiski???????????

 15. Bez Eiropas vēl ir arī Āzija,Amerika un Austrālija!

 16. Tas ir necilvēcīgi,egoistiski.

Draugiem Facebook Twitter Google+