×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Zvēru dārzs šķīvī. Grafiķes Kitijas Laures sajūtu ainiņas uz krekliņiem, palagiem, traukiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto
VĒRTĒJUMS

Grafiķe Mg. Art. Sabīne Vekmane, sietspiedes darbnīcas "Luste" vadītāja: "Sietspiede ir diezgan sarežģīts process, kas prasa gan fizisko spēku, gan veiklību. Lai izveidotu savu sietspiedes darbnīcu, Kitija Laure nāca uz "Lusti" apgūt šo tehnoloģiju, un, jāsaka, tas viņai diezgan gludi izdevās. Meitene parādīja lielu neatlaidību un mērķtiecību. Viņa visu, ko dara, dara no sirds un ar kaisli. Domāju, tas ir viņas veiksmes stāsta pamatā. Ja kaut ko tik ļoti aizrautīgi dara, tas nevar neizdoties."

Droši vien daudzi, staigādami pa Rīgu, būs pamanījuši krekliņus ar izsmalcinātu un, kā izskatās, pret cilvēkiem ļoti labvēlīgi noskaņotu zvēru attēliem. Tos radījusi uzņēmēja, grafiķe un radoša personība Kitija Laure, kura tos glabā savā “Zvēru dārzā”.

Meitenei patika zīmēt kopš skolas gadiem. Tikai vēlāk zīmējumi izgāja tautās un kļuva par veiksmīgu biznesu. “Māksla, un saskarsme ar mākslu man ir dabisks veids, kā dzīvot. Mākslai nav definīcijas, nav iespējams noteikt, kur tā sākas un kur beidzas. Māk­sla ik dienu ir mums visapkārt, tāpēc es neredzu tās robežas. Māksla ir līdzeklis, kas palīdz cilvēkam attīstīties, atrodoties abās pusēs, – gan esot radītājam, gan esot mākslas uztvērējam. Zīmējot es nedomāju par to, vai tas man sniegs kādu labumu, vai to varēs uzlikt uz mūsu produktiem. Lai radītu veiksmīgu darbu, cilvēkam jāstrādā tā, lai pašam patiktu. Tad šo strāvojumu sajutīs arī citi. Man nav nekādu ģēnija ambīciju, un es joprojām nezinu, vai zīmēšana ir mans dzīves galīgais mērķis,” savu moto pauž ir Kitija, zīmola “Zvēru dārzs” īpašniece.

Sākās ar uzvārda apzīmēšanu

Kitija ir beigusi Rīgas Tehniskās universitātes inženierekonomikas fakultāti un ieguvusi tur maģistra grādu. Paralēli studijām viņa strādāja reklāmas aģentūrā, organizēja pasākumus un vadīja kampaņas. Vēlāk darbojās par mārketinga vadītāju lielā e-komercijas firmā un apguva šā darba specifiku. Izglītība un vispusīgā pieredze solīja labi atalgotu, ērtu darbu. Tomēr kaut kā nebija gana.

“Sāku justies nelaimīga. Viss bija it kā labi, tomēr krūtīs bija tukšums, un regulāri sāku slimot. Bija kaut kas jāmaina. Atteikties no labas darbavietas un mesties nezināmajā man bija sāpīgi, tomēr tā es atradu savu “Zvēru dārzu”. Tas sākās ar lauvu, domājot par draudzeni, kurai uzvārds bija Lauva. Zīmējumu ieliku sociālajos tīklos un saņēmu labas atsauksmes. Nolēmu uztaisīt kreklu ar šo lauvas zīmējumu. Tad par godu draudzenei, kurai bija uzvārds Vilciņa, tapa vilka zīmējums. Sākot zīmēt dzīvniekus, biju atradusi šo brīnišķīgo formātu, kurā varu grafiski izpausties. Tad jau maisam gals bija vaļā un tapa melleņu lācis, lūsis un citi zvēri. Tad mani uzrunāja Baiba Grošus, mēs kļuvām par līdzgaitniecēm un izveidojām savu sietspiedes darbnīcu. Tā piedzima zīmols “Zvēru dārzs”, un nu jau kopumā ir radīti vairāk nekā 40 dizaini. Mūs uzaicināja uz Kalnciema ielas tirdziņu. Dalība tur man bija priecīgs pārdzīvojums. Manus darbus pirka, un atsauksmes bija lieliskas. Tas noteikti bija liels spēriens un motivācija darīt vairāk,” uzņēmējas dzimšanu atstāsta Kitija. Šobrīd “Zvēru dārzā” top kleitas, džemperkleitas, legingi, krekli, lina gultas veļa un porcelāna trauki, kurus var aplūkot “Facebook” lapā ar nosaukumu “Zvēru dārzs”.

“Man patīk neuzbāzīgs mārketings. Jāpērk tās lietas, ko pats vēlies un jūti kā savas un tuvas. Tām jābūt unikālām, praktiskām un kvalitatīvām. “Zvēru dārzs” ir veicinājis rūpes par mani pašu, gan uztura, gan aktivitāšu ziņā. Prieks, ka ar šo projektu varu palīdzēt arī citiem, veidojot dažādas dzīvnieku grafikas “Pasaules dabas fondam” un biedrībai “Dzīvnieku brīvība”, kā arī ziedojot līdzekļus dzīvnieku patversmēm. Nākamais uzņēmuma attīstības solis ir atvērt internetveikalu un izveidot mājaslapu,” stāsta Kitija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+