×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Zviedrijā uz viltotas monētas karalis nosaukts par meitu ģēģeri

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Zviedrijā uz viltotas monētas apsmieta karaļa Kārļa XVI Gustava izslavētā mīlestība pret sievietēm, kur ierastā uzraksta uz vienas kronas monētas “Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs” vietā lasāms teksts zviedru valodā, kas tulkojams kā “mūsu karalis meitu ģēģeris”, ceturtdien vēstīja interneta laikraksts “Local”.

72 gadus vecā Kārina Matsone no Pīteo komūnas Zviedrijas ziemeļos, ieraugot viltoto monētu, nodomājusi, ka viņai aizmiglojušās acis, jo ierastā uzraksta “Carl XVI Gustaf Sveriges Konung” vietā ap karaļa attēlu uz monētas bija vārdi “Vår horkarl till Kung”.

Viltotā monēta acīmredzami ir atgādinājums par karaļa kaislību pret sievietēm, kas īpaši plaši aprakstīta 2010.gadā izdotajā karaļa biogrāfijā, kuras nosaukums bija “Kārlis XVI Gustavs – vieglprātīgais karalis”. Grāmatā neierasti plaši bija aprakstīta 66 gadus vecā karaļa privātā dzīve, tostarp mīlas dēkas, kaislīgas ballītes ar zviedru modelēm un sakari ar noziedzīgo pasauli.

Matsone neatceras, kurā veikalā viņai tika iedota viltotā monēta, tomēr viņa to vēlas paturēt kā piemiņu. Kundze pieļāva, ka monētu izgatavojis kāds nebēdnis, kam nepatīk karalis. “Ja tā ir tikai nerātnība, tad kāds ir aizgājis par tālu,” piebilda Matsone.

Rokrakstu un monētu eksperts Mortens Gomers “Local” norādīja, ka Zviedrijā monētas tiek viltotas reti. Viņš atzina, ka viltotās monētas izgatavotājs darbam ir veltījis daudz laika, bet tas ir paveikts ļoti precīzi.

Pēc ziņu saņemšanas par viltoto joku monētu Pīteo laikraksts “Expressen” vēstīja, ka šāda monēta atrasta arī Stokholmā, kur kāda sieviete to saņēmusi kā atlikumu,6.jūnijā pērkot minerālūdeni.

Vienas kronas monēta, kuras vērtība ir astoņi santīmi, ir mazākā nomināla monēta Zviedrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+