Advokāts par ēnu ekonomikas apkarošanu: “VID uz vairumu skatās kā uz potenciāliem noziedzniekiem” 70

“Es nezinu, kā tiek aprēķināts šis ēnu ekonomikas cipars, bet tas spēlē ļoti negatīvu lomu tajā, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) uz vairumu skatās kā uz potenciāliem noziedzniekiem,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” norādīja zvērināts advokāts Saulvedis Vārpiņš, diskutējot par ēnu ekonomiku Latvijā, VID darbu un Latvijas ekonomikas attīstību.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 2
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Lasīt citas ziņas

“Man ir klienti, kuri ir strādājuši visgodprātīgāk, centušies nomaksāt visus nodokļus, bet tik un tā ir izrādījies, ka kaut kur tālāk tiešā veidā ar darījumu nesaistītā uzņēmumā kāds ir kaut ko izdarījis, mēģinājis krāpties. Un tam, kurš ir visu izpildījis godprātīgi, viņam ir jāiet, jāskaidrojas un viņam draud ar kriminālatbildību, un tā tālāk,” tā problēmu ieskicēja advokāts Vārpiņš, kādā nonāk viņam zināmi uzņēmēji.

“Un tas nav normāli! Un tas ir tas, kādēļ uzņēmēji cenšas savu biznesu pārnest uz Lietuvu un citām Eiropas valstīm. Un tā ir ārkārtīgi negatīva tendence. Un tādi klienti man ir ārkārtīgi daudz,” atzina advokāts Vārpiņš TV24 raidījuma “Preses klubs” diskusijā par ēnu ekonomiku Latvijā un VID darbību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka šā gada 23. janvārī Ministru kabinets apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto Ēnu ekonomikas ierobežošanas plānu 2024.–2027. gadam. Lai nodrošinātu kvalitatīvu un sakārtotu uzņēmējdarbības vidi, kas veicina uzņēmumu attīstību un sekmē konkurētspējas paaugstināšanos, sadarbībā ar nozaru ekspertiem ir sagatavots vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments, kura prioritāte turpmākajiem četriem gadiem ir ēnu ekonomikas mazināšana, īstenojot gan horizontāla rakstura pasākumus, gan fokusētus pasākumus konkrētās tautsaimniecības nozarēs. Plašāk par šo plānu variet lasīt internetā ŠEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.