Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Aizdevuma apvienošanu izmantojuši vairāk nekā 600 grūtībās nonākušie kredītņēmēji 0

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas izveidotu bezmaksas pakalpojumu kredītu apvienošanai un pakāpeniskai saistību segšanai ir izmantojuši jau vairāk nekā 600 grūtībās nonākuši kredītņēmēji.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Bezmaksas pakalpojums paredz iespēju kredītņēmējam un nebanku kreditēšanas uzņēmumiem, kuri ir asociācijas biedri, vienoties par pakāpenisku parādu atmaksu, ievērojot katra kredītņēmēja individuālās iespējas segt saistības.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš norāda, ka asociācija ir vidutājs starp grūtībās nonākušo kredītņēmēju un nozares uzņēmumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt svarīgi uzsvērt, ka asociācijas biedri ir vienojušies, ka parādniekam tiek apturēta soda sankciju piemērošana pēc pieteikuma saņemšanas un pēc parāda summas precizēšanas ar visiem aizdevējiem.

“Vienlaikus gan jārēķinās ar to, ka gadījumā, ja parādnieks nepilda vienošanās noteikumus vai arī neparaksta vienošanos, kreditoriem ir tiesības piemērot soda sankcijas atbilstoši noslēgto līgumu noteikumiem,” skaidro G. Āboltiņš.

Lai uzsāktu kredītu apvienošanu, grūtībās nonākušajam kredītņēmējam ir jāaizpilda asociācijas mājas lapā (www.lafpa.lv) pieejamais pieteikums un jāpievieno aizņēmēja pases (vai personas apliecības) kopija, izziņa no VSAA par pēdējos 6 mēnešos veiktajām sociālajām iemaksām, kā arī bankas konta pārskats par pēdējiem 6 mēnešiem par kontu, kurā aizņēmējs saņem ienākumus.

Aizpildīto pieteikumu kopā ar tam pievienotajiem dokumentiem aizņēmējs var iesniegt personiski iepriekš pieteiktā laikā, nogādājot asociācijas birojā Rīgā, Vaļņu ielā 5/1, vai arī elektroniski nosūtot uz e-pastu [email protected].

Asociācija aicina grūtībās nonākušos kredītņēmējus būt uzmanīgiem un neiesaistīties starpnieku piedāvātajos darījumos, kas saistīti ar pieteikuma noformēšanu pakāpeniskai parādu atmaksai.

Asociācijas un tās biedru aktivitātes ir vērstas uz kredītņēmēju aizsardzību un atbildīgas kreditēšanas prakses veicināšanu, līdz ar to vidutāja pakalpojumu asociācija sniedz bez maksas.

Plašāka informācija par asociācijas bezmaksas vidutāja pakalpojumu un tā uzsākšanu ir pieejama asociācijas mājaslapā.

Reklāma
Reklāma

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus.

Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.