Foto: SHUTTERSTOCK

Aizsāks ūdens robotikas festivālu tradīciju Rīgā 5

Otrdien, 15.augustā, ar diskusiju par ūdens apsaimniekošanas robotikas attīstību aizsāks nākamajā gadā gaidāmo pirmo ūdens robotikas festivālu Rīgā, aģentūru LETA informēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāve Lāsma Vaivare.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Pasākums plānots AB dambī peldošajā mājā “Noass”, pie kuras atrodas arī “N-LAB WATERBOX” ūdens testu akvatorijs. Tā laikā varēs apskatīt ūdens robotus – uzmērīšanas sistēmu dronu “OTTER”, apsekošanas un meklēšanas operācijām Latvijas klimatiskajos apstākļos īpaši izstrādāto “SUBmergeBaltic” un autonomo apsekošanas dronu “iRAFT”. Savukārt uz diskusiju pulcēsies robotikas entuziasti, inovāciju un tehnoloģiju eksperti, kā arī vides pētnieki un zinātnieki.

Pasākumā piedalīsies RTU rektors Tālis Juhna, RTU inovāciju prorektore Liene Briede, Liepājas Jūrniecības koledžas direktora pienākumu izpildītājs Jānis Džeriņš, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru katedras dekāns Artis Teilāns, RTU Arhitektūras projektēšanas katedras docents Egons Bērziņš, RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas pētnieks Aigars Lavrinovičš, SIA “LVR Flote” Mērījumu nodaļas hidrogrāfs – informācijas sistēmu inženieris Gatis Ceruss, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” Inovatīvo risinājumu vadītājs Arturs Lindenbergs un citi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iecerēts, ka tiks parakstīts arī memorands par sadarbību ūdens robotikas festivāla organizēšanai nākamgad. Tas plānots kā vairāku dienu tehnoloģiju pasākums ar sacensībām, praktiskajām darbnīcām un diskusiju paneļiem par ekoloģiju, urbāno nozaru attīstību, robotikas un autonomijas risinājumiem.

RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone atklāja, ka ar festivālu vēlas spēcināt robotikas attīstību Latvijā.

“Roboti ūdenī spēj darīt lietas, ko cilvēkiem paveikt būtu bīstami, piemēram, attīrīt ļoti dziļas jūras dzīles vai veikt tajās dažādu iekārtu apkopes,” pauda Miķelsone.

Savukārt “N-LAB” radošā un inovāciju centra valdes priekšsēdētāja Gata Vectirāna ieskatā, Rīgai “ir liels potenciāls” kļūt par viedo pilsētu un reģionālās nozīmes tehnoloģiju centru, kur apvienotos dažādas disciplīnas – industrija, zinātnes un jaunrades institūcijas, lai pētītu un attīstītu pilsētvidi no ielu infrastruktūras un mobilitātes līdz ūdens akvatorijam un gaisa kvalitātei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.