Foto: AFP/Scanpix/LETA

Analītiķi: Krievijas armija ir loģistikas problēmu novājināta un hiperskaņas raķetes izmanto uzmanības novēršanai 0

Krievijas karaspēka darbības Ukrainā lielā mērā ir apstājušās un loģistikas problēmu novājinātas, bet hiperskaņas raķetes tiek izmantotas, lai novērstu uzmanību no progresa trūkuma karā, kas turpinās jau ceturto nedēļu, liecina ārvalstu analītiķu secinājumi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

Savā ikdienas apkopojumā par situāciju Ukrainas frontē ASV bāzētā domnīca “Institute for the Study of War” norādījusi, ka Krievijas spēki pirmdien nav veikuši nekādas uzbrukuma operācijas Kijivas tuvumā, bet tā vietā pastiprinājuši savas aizstāvības pozīcijas.

Līdzīgi Krievijas spēki stagnē arī Ukrainas ziemeļaustrumos un nespēj atrisināt loģistikas problēmas, secinājuši domnīcas analītiķi.
CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt aplenktajā Mariupolē, kā novērtējis institūts, Krievijas karaspēks panācis “lēnu, bet stabilu progresu” un apšaudījis civilo infrastruktūru. Domnīca ir pārliecināta, ka pilsēta dažu nākamo nedēļu laikā kritīs okupantu spēku kontrolē.

Vienlaikus domnīca norādīja, ka Krievijai zaudējumu aizvietošanai frontes kaujas vienībās jāizmanto “zemas kvalitātes” rezerves, arī “zemas gatavības vienības” no Krievijas Tālajiem Austrumiem.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija tviterī paziņoja, ka hiperskaņas raķešu izmantošanas mērķis ir novērst uzmanību no progresa trūkuma karā un tām diezin vai būs būtiska ietekme uz Krievijas iebrukuma Ukrainā rezultātu.

Krievija ir paziņojusi, ka pēdējās dienās Ukrainas rietumos izmanto hiperskaņas raķetes “Kinžal”, kas ar ātrumu virs 6000 kilometriem stundā varot sasniegt mērķi līdz 2000 kilometru attālumā.

ASV amatpersonas sestdien apliecinājušas raidsabiedrībai CNN, ka Krievija Ukrainā ir izmantojusi hiperskaņas raķetes, norādot, ka tas ir pirmais zināmais gadījums, kad šādi ieroči lietoti kaujas apstākļos.

Par to, ka Krievijai ir šādas raķetes, prezidents Vladimirs Putins paziņoja 2018.gadā, nodēvējot tās par “ideālu ieroci”.

Par jauniem šādu raķešu izmēģinājumiem mācību laikā Kremlis ziņoja februārī, dažas dienas pirms iebrukuma Ukrainā.

Hiperskaņas raķetes lido ar ātrumu, kas vismaz piecas reizes pārsniedz skaņas ātrumu. Atšķirībā no ballistiskajām raķetēm tās pārvietojas pa zemu trajektoriju un lidojumā var mainīt virzienu, tāpēc ir grūti pārtveramas.

SAISTĪTIE RAKSTI