Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Shutterstock

AT atkārtotai izskatīšanai apgabaltiesā nodevusi baņķiera Kargina dēla prasību pret “Revertu” 1

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments nodevis atkārtotai izskatīšanai Rīgas apgabaltiesā baņķiera Valērija Kargina dēla Rema Kargina prasību pret AS “Reverta” par 15 000 000 eiro piedziņu no uzņēmuma, liecina publiski pieejamais AT spriedums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Lasīt citas ziņas

Spriedumā norādīts, ka AT piekrīt kasācijas sūdzības iesniedzēja viedoklim, ka apelācijas instances tiesa bez tiesiska pamata nav pienācīgi izvērtējusi apstākli, ka uz konkrēto situāciju attiecināmas tiesību normas, kas reglamentē valsts atbalsta pasākumus komercsabiedrībām. Tāpat spriedumā skaidrots, ka apelācijas instances nepievēršanās šim faktam varēja novest pie nepareizas lietas izspriešanas.

Ar iepriekšējo tiesas spriedumu 2016.gadā tiesa bija apmierinājusi Kargina prasību pret “Revertu” par termiņa noguldījuma “Parex” bankā piedziņu. Līdz ar to AT toreiz nolēma piedzīt Karginam par labu termiņa noguldījuma pamatsummu 15 000 000 eiro, valsts nodevu 10 687 eiro un izdevumus par advokāta palīdzību 18 150 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Reverta” advokāts Agris Bitāns iepriekš skaidroja, ka izmaiņas Komercdarbības atbalsta kontroles likumā, aizliedz veikt jebkādus maksājumus subordinētā kapitāla jeb pakārtoto saistību turētājiem pirms valsts ieguldījuma pilnīgas atmaksas.

LETA jau ziņoja, ka 2014.gada 1.jūlijā spēkā stājās grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā, kuri paredzēja “Revertas” pakārtotās saistības jeb subordinēto kapitālu un procentu maksājumus veikt tikai pēc pilnīgas valsts atbalsta atmaksas.

Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā paredzēja, ka gadījumā, ja komercsabiedrība, kura nonākusi finansiālās grūtībās, saskaņā ar komercdarbības atbalstu regulējošiem normatīvajiem aktiem saņem atbalstu, tad no komercdarbības atbalsta piešķiršanas brīža līdz atbalsta sniegšanas beigām, ievērojot Eiropas Komisijas lēmumā vai nacionālajā normatīvajā aktā par atbalsta piešķiršanu noteikto, neatkarīgi no komercsabiedrības spēkā esošajām juridiskajām saistībām komercsabiedrībai ir aizliegts pildīt pakārtotās saistības (tostarp aizliegts atmaksāt aizdevumu, aprēķināt, uzkrāt vai izmaksāt par šādu aizdevumu procentus vai citu atlīdzību) neatkarīgi no pakārtoto saistību nodibināšanas brīža.

Savukārt Satversmes tiesa 2015.gadā lēma, ka norma par procentu maksājumu apturēšanu no komercsabiedrības, kas nonākusi finansiālās grūtībās un saņem valsts atbalstu, atbilst valsts pamatlikumam. Lieta bija ierosināta pēc Kargina dēla Maksima Kargina un otra bijušā bankas īpašnieka Viktora Krasovicka pieteikuma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.