Foto-Dainis Bušmanis

AT atzīst, ka LG ļaunprātīgi izmantojusi dominējošo stāvokli; jāmaksā 2 miljoni 1

Augstākā Tiesa (AT) 14. septembrī atstājusi spēkā Konkurences padomes (KP) 2013. gada lēmumu par AS “Latvijas Gāze” dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, atsakot dabasgāzes piegādes līguma noslēgšanu jauniem lietotājiem, pirms tie nav nomaksājuši iepriekšējo lietotāju parādus, informēja KP.

Reklāma
Reklāma
Plāno iegādāties lietotu auto? 13 automašīnas, kuras var iegādāties pat ar lielu nobraukumu
Kokteilis
Personības TESTS. Izvēlies vienu no ziediem un uzzini, kas tevi padara no sirds laimīgu
VIDEO. “Viņi būtu Kijivā piecu stundu laikā!” Tramps nāk klajā ar skandalozu paziņojumu par Putinu 55
Lasīt citas ziņas

2013.gadā KP lēma, ka AS “Latvijas Gāze” ir pārkāpusi Konkurences likumu, atsakot dabasgāzes piegādes līguma noslēgšanu jauniem lietotājiem, pirms tie nav nomaksājuši iepriekšējo lietotāju parādus.

Uzņēmumam tika uzlikts tiesiskais pienākums pārtraukt pārkāpumu un valsts budžetā ieskaitīt naudas sodu vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā. KP lēmumu 2015.gada 2.septembrī par pareizu un pamatotu atzina arī Administratīvā apgabaltiesa.

CITI ŠOBRĪD LASA

AS “Latvijas Gāze” kasācijas kārtībā lēmumu pārsūdzēja Augstākajā tiesā.

Ar Augstākās tiesas lēmumu tiek atstāts spēkā Administratīvās apgabaltiesas 2015. gada 2.septembra spriedums, bet AS „Latvijas Gāze” kasācijas sūdzība noraidīta.

Spriedums nav pārsūdzams.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.