Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Atsevišķu ministru nomaiņa ir iespējama!” Atklāj Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece 20

Krišjāņa Kariņa (JV) vadītajai valdībai ir jāturpina strādāt, bet atsevišķu ministru nomaiņa ir iespējama, šorīt LTV “Rīta panorāmā” izteicās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Politiķes vērtējumā, piecu partiju veidotā koalīcija ir sarežģīta, taču pašlaik tā esot faktiski vienīgā iespējamā koalīcija.

Mūrniece neizslēdza, ka dažus ministrus būtu jānomaina, taču vārdus nekonkretizēja, sakot, ka viņa pašlaik runājot vispārīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taujāta, vai piekrīt savam partijas biedram Robertam Zīlem, ka pašlaik būtu lietderīgi mainīt valdību un izraudzīties neitrālu premjeru, Mūrniece atteica, ka politikas kuluāros runā visu ko, bet viņa domājot, ka valdības nomaiņa krīzes situāciju nerisinās.

Mūrniece atgādināja par komplicēto valdības veidošanas procesu pēc pēdējās Saeimas vēlēšanām, kas ilga vairākus mēnešus, un pašlaik šādu “bezvaldības periodu” valsts nevarot atļauties.

Covid-19 jomā jāsaglabā piesardzība, bet ierobežojumus varētu pārskatīt

Pēc Mūrnieces vārdiem, situāciju Latvijā Covid-19 izplatības ziņā var vērtēt ar piesardzīgu optimismu, taču no otras puses dzirdami ekspertu brīdinājumi, ka ienāk jauni, lipīgāki slimības celmi.

“Kopumā situācija ir ļoti nopietna,” vērtēja politiķe un uzsvēra, ka šobrīd jāsaglabā piesardzība, lai “labie rādītāji nepasliktinātos”.

Mūrniece gan izteicās, ka esot jāskatās, lai ierobežojumi ir racionāli un strādā, tāpēc tos varētu pārskatīt. Lūgta skaidrot, kurus konkrēti viņa saskata kā neracionālus ierobežojumus, Mūrniece ļoti konkrētu atbildi nesniedza, tomēr atzīmēja, ka par ierobežojumiem mazo veikalu darbam no valdības ne vienmēr esot saņemti pietiekami skaidrojumi.

Savukārt taujāta, vai Latvijā varētu tikt ieviests “lokdauns”, kas nozīmētu būtiskus pārvietošanās ierobežojumus, Mūrniece atbildēja, ka esot jāgaida ekspertu priekšlikumi šodien valdības sēdē, bet savu nostāju par šo jautājumu viņa neatklāja. Politiķe gan atzīmēja, ka “mājsēde” jeb komandantstunda bijusi viens no faktoriem, kas palīdzēja samazināt ar Covid-19 saslimušo skaitu ap Jaungadu.

Reklāma
Reklāma

Politiķe atzīmēja, ka cīņa pret Covid-19 ir process, un dažādu valstu pieredze rāda, ka ierobežojumi periodiski tiek gan atviegloti, gan pastiprināti. Arī sabiedrībā viedokļi par šo jautājumu ir dažādi – vieni gaida no sabiedrības striktāku rīcību, bet citi – lielākus atvieglojumus.

Saeimas priekšsēdētāju priecē tas, ka drīzumā Latvijā gaidāmi būtiski lielāki vakcīnu pievedumi, ko Mūrniece uzskata par “gaismu tuneļa galā”.

Arī pati Mūrniece pašlaik ir saņēmusi pirmo “AstraZeneca” poti pret Covid-19. Politiķe pieminēja, ka tiek domāts par iespējām politiķiem vairāk atsākt darbu klātienē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.