Pasaulē
Eiropa

Austrijā nepiemēro pirmstiesas apcietinājumu spiegošanā apsūdzētajam pulkvedim0


Aizsardzības ministrs Mario Kunāseks.
Aizsardzības ministrs Mario Kunāseks.
Foto: LETA/REUTER

Austrijas tiesa otrdien noraidījusi prokuratūras prasību paturēt pirmstiesas apcietinājumā atvaļināto Austrijas armijas pulkvedi, kurš apsūdzēts par spiegošanu Krievijas labā.

Tiesa secināja, ka bēgšanas risks nepastāv.

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs piektdien paziņoja, ka atvaļinātais Austrijas armijas pulkvedis tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas labā vairāku desmitgažu garumā.

Aizsardzības ministrs Mario Kunāseks paziņoja, ka šī lieta nākusi gaismā pirms dažām nedēļām, pateicoties cita Eiropas izlūkdienesta sniegtai informācijai.

Amatpersonu ziņotais liecina, ka informāciju sniegusi Lielbritānija.

Prokuratūra uzskata, ka pulkvedis, kurš atvaļinājās pirms pāris gadiem, pastrādājis noziegumus, tostarp atklājis valsts noslēpumus, no 1992.gada līdz šā gada septembrim.

Tiesa atzina aizdomas par pamatotām, bet secināja, ka pulkvedim nav nepieciešams piemērot pirmstiesas apcietinājumu.

“Apsūdzētais ir sociāli ļoti labi integrējies Austrijā, viņam bijusi fiksēta dzīvesvieta šajā valstī kopš 1987.gada un viņš līdz šim nav aizbēdzis, lai gan zināja par izmeklēšanu jau divus mēnešus,” norādīja tiesa.

Pulkvedis tika aizturēts piektdien, liecina Zalcburgas prokuratūras sniegtā informācija.
Saistītie raksti

Tiesa arī noraidīja prokuratūras argumentu, ka pulkvedis varētu pastrādāt vēl citus noziegumus, ja netiks paturēts pirmstiesas apcietinājumā.

Ņemot vērā faktu, ka aizdomās turamais ir atvaļinājies no militārā dienesta, var pieņemt, ka viņa rīcībā vairs nav slepenas informācijas, ko viņš varētu nodot tālāk, teikts tiesas paziņojumā.

LA.lv