Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu 91

“Kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu?” TV24 raidījumā “Preses klubs” neizpratni pauda zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka noteikti būs cilvēki, kas protestēs pret pieminekļa nojaukšanu. Ja cilvēks vienkārši stāvēs ar plakātu, tad tās ir viņa tiesības brīvi paust savu viedokli, taču tie, kas mēģinās traucēt pieminekļa nojaukšanas darbus, mēģinās vicināt Krievijas karogus, kolorado lentes, paust atbalstu Putinam “tos jāver ciet momentāli. Tur nedrīkst ļaut pat iepīkstēties”.

Zvejsalnieks norāda, ka pieminekļi ir ļoti svarīga lieta: “Tie ir simboli. Ne velti viņus būvē, ne velti šo okupekļu būvēšanā ir ieguldīti tik lieli līdzekļi, jo tas ir tas, kas veido tēlu, uzskatu sistēmu, kas ir jebkuras valsts un sabiedrības pamatā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņaprāt, okupekļa nojaukšana bija jāveic jau sen atpakaļ: “Bija jāver tas balagāns ciet, kas tur 9. maijā notika katru gadu. Tas jau ir nokavēts.”

Advokāts ir neizpratnē par to, kas šobrīd notiek ar pieminekļa nojaukšanu: “Kā to var tik vienkārši sačakarēt? Tik vienkāršu lietu, kā nojaukt kaut kādu sūda būvi? Atvainojos, kā var šitā sačakarēt? Es nesaprotu.”

Viņš nesaprot, kāpēc, piemēram, nevarēja taisīt iepirkumu. Tāpat Zvejsalnieks pārmet, ka vispirms izplatīta ziņa, ka pieminekļa nojaukšana izmaksās divus miljonus eiro, lai gan pati būves nojaukšana izmaksā tikai 150 000. Pārējais izmaksas būtu teritorijas sakopšana un labiekārtošanas darbi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.