Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko (no kreisās) armijas mācībās.
Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko (no kreisās) armijas mācībās.
Foto: Sergei Gapon/AFP/SCANPIX

Baltkrievija sākusi armijas manevrus ne tikai pie Ukrainas, bet arī pie Lietuvas un Polijas robežām 59

Baltkrievija otrdien sākusi armijas manevrus pie Ukrainas, Lietuvas un Polijas robežām, paziņojusi Baltkrievijas Aizsardzības ministrija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
VIDEO. “Māja pašā jūras krastā!” Grevcova un Brēmanis atraduši Kariņa privātīpašumu un filmējas pie tā 80
Lasīt citas ziņas

Manevri Gomeļas un Grodņas apgabalos turpināsies trīs dienas, un to mērķis ir sagatavot virsniekus un teritoriālās aizsardzības vienības attiecīgo apgabalu aizstāvībai, savā lietotnes “Telegram” kanālā norādījusi ministrija.

Armijas personālsastāvs apgūst arī procedūras, kas jāievēro karastāvokļa izsludināšanas gadījumā, informējusi ministrija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Manevri notiek Baltkrievijas armijas raķešu karaspēka un artilērijas komandiera uzraudzībā, teikts paziņojumā.

Tajā pašā laikā Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko pagājušajā nedēļa izteicās par nepieciešamību gatavoties iespējamam uzbrukumam Lietuvai un Polijai.

Lukašenko izteicās arī par tā dēvētā Suvalku koridora neaizsargātību.

Suvalku koridors, kur robežojas Lietuva ar Poliju, atdala Krievijas valdījumā esošo Kēnigsbergas (Karaļauču) eksklāvu un Baltkrievijas teritoriju.

Portāls LA.LV jau ziņoja šā gada 26.martā, ka Azerbaidžānas televīzija savā “You Tube” kanālā bija izvietojusi kādu video, kurā redzama Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko saruna ar karaspēka vadību.

Video dzirdams, kā Lukašenko vēlas precizēt, cik tālu no Krievijas robežas atrodas Suvalku koridors. Klātesošie viņam skaidro, ka taisnā līnijā tie ir vien 42 kilometri, bet pa ceļiem – 90 kilometri. Uz to Lukašenko iesaucas, ka tas nav vispār nekas: “Velti viņi tā uzvedas! Nāksies pretstāvēt Baltijas valstīm un Polijas ziemeļaustrumu daļai.”

Te arī prezidents pārjautā, vai armijas vadība ir pārliecināta, ka varētu šo līniju noturēt saviem spēkiem. Uz ko tiek saņemta atbilde, ka kara dokumenti pastāv, visas darbības ir izplānotas, kaujas gatavība tiek pilnveidota. Karaspēks esot gatavībā uzklausīt Lukašenko pavēles, un šobrīd izpildot aizsardzības ministra komandas. Plašāk lasiet ŠEIT.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.