Foto: Ivars Soikāns/LETA
Foto: Ivars Soikāns/LETA
NBS karavīri. Militārās mācības “Namejs 2022” Augšdaugavas novadā.

Bijušais ASV sauszemes spēku komandieris brīdina: Baltijai jāgatavojas atvairīt agresoru vismaz divas nedēļas 402

Bijušais ASV sauszemes spēku komandieris Eiropā Bens Hodžess vērsis uzmanību, ka Krievijas uzbrukuma gadījumā Lietuvai jābūt gatavai aizstāvēties ar saviem spēkiem vismaz divas nedēļas, vēsta “tv3.lt”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Pēc ģenerāļa domām, NATO 5. panta garantijas nav automātiskas – pants tiek aktivizēts, ņemot vērā politisko gribu. Tāpēc viņš norādījis, ka Lietuvai jābūt gatavai izturēt, līdz ierodas sabiedroto papildspēki.

“Nezinu, vai visi izprot 5. pantu. Tā nav automātiska lieta. Tas ir politisks lēmums. Iespējams, ka pēc Krievijas uzbrukuma NATO dalībvalstij būs pārtraukums, varbūt pat divas nedēļas. Varētu paiet divas nedēļas, līdz papildspēki nonāk Lietuvā,” preses konferencē Viļņas drošības forumā izteicies Hodžess.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tātad, ja jūs domātu, kā aizstāvēties, jūs domātu par universālu aizsardzību – vai sliktākajā scenārijā lietuvieši ir gatavi gaidīt papildspēkus?” viņš retoriski vaicāja.

Ģenerālis atzīmējis, ka Lietuvai jābūt gatavai cīnīties ar ienaidnieku saviem spēkiem. Pēc viņa teiktā, Lietuvas Bruņotos spēkus stiprina valstī izvietotā vācu brigāde un amerikāņu bataljona kaujas grupa.

“Jābūt gataviem izturēt vismaz divas nedēļas, līdz ierodas papildspēki. Tā ir arī daļa NATO doktrīnas – strauja papildspēku ierašanās. Bet tās divas nedēļas – neesmu drošs, vai visi saprot, ko tas nozīmē. Jūs nestāvēsiet pie robežas ar milzīgu zīmi, kurā teikts, ka mēs aizsardzībai tērējam 3% no IKP. Tas neapturēs nevienu Krievijas transportlīdzekli,” saka Hodžess.

“Svarīgi ir tas, vai jūs esat gatavi,” viņš piebilda. Ģenerālis arī uzsvēra sabiedrības sagatavotības nozīmi. Pēc viņa teiktā, Lietuvai būtu jāpievērš lielāka uzmanība ne tikai civilajai drošībai, bet arī civilo mācību norisei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.