Čakša: “Es vienmēr saku, ka skola noteikti būs tur, kur ir cilvēki un ir vajadzība pēc skolas” 84

“Izglītības ministrijas lielā atbildība ir tieši izglītība. Tomēr šis jautājums ir lielā mērā saistīts arī ar demogrāfijas izmaiņām. Kā mēs redzam,  bērni dzimst tagad mazāk un es domāju šis demogrāfijas jautājums mums ir jārisina kopīgi visai valdībai”, raidījumā “Dienas personība” skaidro izglītības ministre Anda Čakša.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Lasīt citas ziņas

“Tas lielā mērā ir saistīts gan ar ekonomikas attīstību, gan ar drošības sajūtu un labu pakalpojumu pieejamību jaunajā ģimenēm. Es vienmēr saku, ka skola noteikti būs tur, kur ir cilvēki un ir vajadzība pēc skolas,” stāsta Čakša.

Viņa skaidro, ka vienmēr var diskutēt un viedokļi mēdz atšķirties kas īsti ir nepieciešams  vispirms- skola vai darba vietas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Čakša skaidro: “Veicot šo informatīvā ziņojuma sagatavošanu, tas bija tāds garš diskusiju stāsts kopā ar pašvaldībām trīs iterācijās. Man jāsaka, ka mēs esam salikuši daudz datus, skatoties cik daudz piedzimst bērni konkrētā pašvaldībā, gan kāda ir izglītības migrācija,” ministre bilst, ka jau šobrīd bērni izvēlas vidējo izglītību iegūt citās vietās.

Jautājums ir par kvalitāti saka ministre: “Kas ir tie iemesli, kāpēc bērni brauc prom?”

“Te, es teiktu, lielā mērā ir likumā deleģētā atbildība pašvaldībām rūpēties gan par pieejamību, gan par kvalitāti. Noteikti ļoti liela loma ir skolu direktoriem.”

Izglītības ministre skaidro, ka tas nav viens jautājums. Tā situācija ir tāda, ka  diez gan daudz lietās ir jāveic kaut vai nelielas izmaiņas, lai kopumā pavērtos kvalitatīvs izglītības virziens.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.