Tas ir skaidrs signāls – nāciet mācīties par skolotājiem! Par ko runā izglītības ministre Čakša? 141

“Joprojām mums spēkā ir sistēma, ka nauda seko skolēnam pašvaldībā. Līdz ar to, kā nauda tālāk tiek sadalīta pa skolām un nonāk līdz skolotājam, ir pašvaldību atbildība. Te ir tie divi dažādie atbildības līmeņi, kur naudas apjomu iedod valdība, bet tālāk līdz skolotājam nonāk pašvaldības sadalītais finansējums,” TV24 raidījumā “Ziņu TOP” skaidro izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Ministre norāda, ka viens no kompleksajiem risinājumiem ir jaunais finansēšanas modelis, kurā pašvaldība pilnīgi brīvprātīgi nevarētu izmainīt samaksu skolotājiem, kurā ļoti skaidri būtu nodefinēts, cik par slodzi skolotājam ir jāsaņem.

“Atgriežoties pie skolotāju algām, kas tiešām manā skatījumā ir viens no vissvarīgākajiem jautājumiem, jo mēs, pētot dažādus pētījumu rezultātus, redzam, ka izglītības kvalitāte ir mazinājusies. Un tas atslēgas cilvēks ir skolotājs, ja mēs gribam, lai bērniem būtu laba izglītība. Es domāju, lai piesaistītu skolotājus, lai iegūtu cilvēkus, kas grib mācīties par skolotājiem, tas pirmais signāls ir, ka valdība to redz, ka skolotāji tiek novērtēti, un viens no novērtējuma faktoriem noteikti ir atalgojums. Tādēļ šie 91,7 miljoni, kas ir budžetā paredzēti skolotāju atalgojumam, man liekas, ir tāds skaidrs signāls – “Nākat mācīties par skolotājiem!”,” uzsver Čakša.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.