Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Cilvēkus satrauc, ka uzbrukuma gadījumā Latvijai viņus varētu izmantot lielgabalu gaļai. Komentē NBS kapteinis 2

Kāds TV24 skatītājs jautā: pieņemot situāciju, ka notiek uzbrukums Latvijas teritorijai, un notiek mobilizācija. Vai iesauktie – neapmācīti, nezinoši – nav lielgabalu gaļa pretiniekam? Komentāru sniedz NBS kapteinis, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka daudzus cilvēkus, kuri nekad nav dienējuši, kuriem nav nekādu priekšzināšanu, tiešām satrauc tas, ka uzbrukuma gadījumā viņi varētu kļūt par lielgabalu gaļu.

Slaidiņš uzsver, ka nebūs tā, ka mobilizācija notiks, kad jau būs iebrukums: “Tas nebūs tik ātri. (…) Būs pietiekami daudz laika, lai iesauktos apmācītu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

NBS kapteinis arī norāda, ka ne visus jauniesauktos “dzīs uz fronti”: “Tas nebūtu prāta darbs, jo ir pietiekami daudz uzdevumu, kas varētu būt ļoti svarīgi arī aizmugurē – kritiskās infrastruktūras objektu apsardze, patrulēšana, kārtības nodrošināšana, diversantu ķeršana.”

Šiem uzdevumiem apmācība nebūtu tik komplicēta. Slaidiņš akcentē, ka galvenais ir iemācīties apieties ar ieroci. Tāpat svarīgs ir komandieris, kurš spētu šādus cilvēkus vadīt.

SAISTĪTIE RAKSTI