Ekrānšāviņš no Saeimas sēdes, kura notiek deputātiem pulcējoties vairākās zālēs, ievērojot piesardzību ārkārtas situācijā, lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 vīrusa izplatīšanās riskus.
Ekrānšāviņš no Saeimas sēdes, kura notiek deputātiem pulcējoties vairākās zālēs, ievērojot piesardzību ārkārtas situācijā, lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 vīrusa izplatīšanās riskus.
FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Māris Antonevičs: E-cepiens – reāla problēma vai opozīcijas vaimanāšana 0

Māris Antonevičs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Lasīt citas ziņas

Par laimi, TV kanāli rimuši vienā laidā rādīt telekomunikācijas uzņēmumu uzspēlētās reklāmas, cik jauki visa Latvija tagad jūtas, masveidā komunicējot caur mobilo telefonu un datoru ekrāniem.

Kā vienā no šiem rullīšiem iebļaujas pazīstams aktieris: “Nekas nav mainījies!” Protams, internets ir lielisks izgudrojums un arī jaunu prasmju apgūšana ir apsveicama, taču nav vajadzības šo kopumā ne visai patīkamo situāciju romantizēt.

CITI ŠOBRĪD LASA
Mainījies ir daudz kas, un lielākoties ne tajā labākajā virzienā.

Zinu cilvēkus, kas sākotnēji ar lielu interesi un azartu iesaistījās dažādos “Zoom”, “Skype” un citās platformās rīkotos pasākumos, pat izsakot nožēlu, ka iepriekš par to nebija interesējušies. Taču tagad tā jau pamazām kļūst par rutīnu – ir savas priekšrocības, ir savi trūkumi, kā jau visam dzīvē. Labi, ja ir alternatīva un var izvēlēties – tikties klātienē vai arī tīmeklī.

Tāpēc diezgan dīvaini lasīt un klausīties “cepienu”, kuru izsaukusi tā dēvētās e-Saeimas ieviešana.

Atkal jau – diez vai izstrādāto tehnisko risinājumu, kā deputātiem strādāt attālināti, vajadzētu pasniegt teju kā grandiozu soli Latvijas parlamentārisma attīstībā, ar kuru mēs esam apsteiguši (kā tas izskan dažos paziņojumos) visas citas valstis.

Vienkārši ir ieviests rīks, ko izmantot krīzes apstākļos. Saeimas sēžu tiešraidēs var redzēt, ka atsevišķi deputāti to vēl nav apguvuši, un viņu ņemšanās ap datoru, mikrofonu un austiņām brīžiem izskatās diezgan komiska, kas, protams, nenāk par labu Saeimas kopējam tēlam. No otras puses – par kādu Saeimas labo tēlu var runāt, ja tur deputāti viens otram draud izsist zobus.

Par e-Saeimu izskan dramatiski paziņojumi – tas esot valsts apvērsums! Šos skaļos vārdus kāri tver Krievijā. “Valsts apvērsuma mēģinājums Latvijā? Neatkarīgie deputāti ceļ trauksmi,” šonedēļ raksta Krievijas propagandas rupors “Sputņik”.

Savukārt opozīcijas deputāti sacenšas izdomā – kurš iztēlosies pēc iespējas trakāku teorētisko situāciju, pie kā varētu novest e-Saeimas lietošana. Piemēram, deputāts varot reģistrēties Saeimas sēdei, bet pēc tam piedzeras un viņa vietā balsošanas pogas sāk spaidīt sieva vai pat kāda nezināma persona. Varbūt kāds ārvalstu specdienestu aģents. Briesmīgi, ko lai saka…

Reklāma
Reklāma

Skaidrs, ka opozīcijai ir sava loma un tai ir jāatgādina par savu eksistenci pamanāmā veidā. Tomēr varbūt šo enerģiju ieguldīt reālu, nevis iedomātu problēmu aktualizēšanai.

Pagaidām vaimanāšana par iespējamām nelaimēm, pie kā novedīs e-Saeimas lietošana, atgādina senu pasaku par meitu, kas pagrabā ierauga cirvi un sāk uztraukties, kas notiks, ja viņa reiz apprecēsies, piedzims dēls, kurš paaugsies, nejauši nokāps pagrabā, ieraudzīs cirvi, sāks spēlēties un sevi savainos.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.