Egils Baldzēns: “Valdībai esam teikuši – mums ir jāorientējas uz vidējo algu, nevis uz minimālo algu” 163

“Mēs valdībai esam teikuši divas lietas. Pirmais, mums ir jāorientējas uz vidējo algu, nevis uz minimālo algu. Atbilstoši vidējai algai, protams, ar laiku kāpj arī minimālā alga,” TV24 raidījumā “Dienas personība” saka Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Lasīt citas ziņas

“Otrs, mums vispirms interesē neto darba samaksa, tas, ko cilvēks saņem “uz rokas”, un tāpēc šogad obligāti, jo pagājušajā gadā valdības un darbadevēju puse nepiekrita neapliekamā minimuma paaugstināšanai un arī par apgādībā esošo personu atvieglojumu palielināšanai, tad tagad mēs sakām, ka šie jautājumi ir jāizkustina. Jāpalielina neapliekamais minimums ne tikai mazajām algām, bet arī vidējām algām. Tikai tādā veidā mēs varam veidot bāzi, kur ir konkurētspējīga alga un viss netiek atrisināts uz darbadevēja rēķina,” uzsver Baldzēns.

Runājot par minimālās algas celšanu, Egils Baldzēns apstiprina, ka tā tiks palielināta: “To mēs dzirdējām arī no premjerministres kandidātes, bet tas ir tajās robežās, kas ir šobrīd noteiktas ar Saeimas lēmumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā mēs uzsveram, ka mums ir svarīgi, lai būtu arī 700 eiro neapliekamais minimums – tieši tikpat daudz, cik šajā brīdī ir jābūt minimālajai algai, un lai tas attiektos arī uz vidējo darba samaksu, kā minimums līdz 2800 eiro mēnesī. Protams, pie zināmas summas, piemēram, 1800 vai 2000 eiro tas lēnām sāk dilt, jo kaut kādai proporcionalitātei ir jābūt.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.